Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Polscy studenci następcami Billa Gatesa?

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli miejsce na podium podczas akademickich mistrzostw Europy Środkowej w programowaniu zbiorowym.

Młodzi informatycy z Krakowa – Rafał Józefowicz (I rok), Alan Meller (III rok) i Bartosz Walczak (V rok) – zajęli trzecie miejsce w zawodach, które odbywały się w dniach 9 – 11 listopada 2007r. w Pradze. Stolica Czech przyjęła 67 drużyn z kilku krajów Europy Środkowej. Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego dzięki zajęciu wysokiej noty zakwalifikowali się do finału mistrzostw świata, który odbędzie się wiosną przyszłego roku w Banff w prowincji Alberta w Kanadzie. Udział w nich weźmie 80 najlepszych spośród 80 tysięcy drużyn.
Opiekunem triumfującej drużyny jest profesor Paweł M. Idziak z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ, który z dumą mówi o swoich wychowankach, że ‘znaleźli się w procencie najlepszych informatyków świata’.
Najzdolniejsi młodzi programiści nie tylko staną się niedługo najbardziej pożądanymi przez pracodawców absolwentami, ale dzięki sukcesom promują także swoje miasto. Może niedługo Kraków będzie znany nie tylko jako stolica kultury, ale także jako ośrodek kształcący najlepszych specjalistów z branży IT?

Zobacz więcej informacji z działu studia >>