Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Polska Biega – Maraton

Organizatorzy akcji Polska Biega przygotowali kolejne wyzwanie dla miłośników biegania – maraton!

Podobnie jak w zeszłym roku, „Gazeta Wyborcza” ogłasza nabór do drużyny, która pod okiem trenera Wojciecha Staszewskiego w ciągu 15 tygodni przygotuje się do debiutu maratońskiego w jubileuszowym 10. Poznań Maratonie.

W zeszłym roku do „Gazetowej drużyny” zwerbowano dziesięcioro amatorów – ośmioro dotrwało do końca treningów, wystartowało w maratonie i wszyscy ukończyli bieg! Dla wielu z nich był to ważny moment życia, nie tylko sportowego. W tym roku będzie nieco inaczej, bo zaproszenie do udziału w akcji kierowane jest do par. Może to być np. małżeństwo, para zakochanych, rodzic z dzieckiem, dwie sąsiadki czy rodzeństwo. Trening w biegowym deblu może być łatwiejszy, ciekawszy, a oprócz tego może wprowadzić nutę iście sportowej rywalizacji.

W najbliższy piątek, 26 czerwca w „Gazecie Wyborczej” pojawi się pierwszy tekst z cyklu „Polska Biega maraton”. Będzie zachęcał odważnych biegaczy do nadsyłania swoich zgłoszeń i podawał instrukcje, w jaki sposób można to zrobić.

Z grona czytelników i pracowników Agory zostanie wybranych pięć par – „Gazetowa drużyna”. Przez 15 tygodni Wojciech Staszewski będzie prowadził dla nich szkolenie i opisywał ich postępy. Przyszli maratończycy poprowadzą wspólnego bloga, a na łamach „Gazety Wyborczej” ukaże się seria artykułów – relacje z treningów drużyny, poradniki dotyczące biegania długich dystansów, wywiady z interesującymi osobami i wiele przydatnych biegowych informacji.

Więcej – na www.polskabiega.pl

Patronem cyklu jest Maraton Poznański – www.marathon.poznan.pl