Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Pomagać innym – Wolontariat Studencki

W wielu krajach wolontariat jest niezwykle modną formą działalności studenckiej, ta moda wkracza również do Polski. Pozwala na spożytkowanie energii w sposób niekonwencjonalny i twórczy.
Wolontariat to dobrowolna działalność na rzecz innych, ale to także wyzwanie, możliwość sprawdzenia się w nietypowych sytuacjach i satysfakcja. Zaangażowanie społeczne może mieć różne formy – my proponujemy „Wolontariat studencki”.

Czym jest „Wolontariat studencki” ?
„Wolontariat studencki” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Stowarzyszenie KLANZA. Zasady są bardzo proste.
Studenci-wolontariusze wyjeżdżają do małych miast i wsi, by prowadzić z dziećmi dodatkowe zajęcia edukacyjne. Tematyka zajęć zależy od zainteresowań studentów – to Wy jesteście twórcami projektów. Bez obaw, dzieci zawsze chętnie uczą się nowych rzeczy, poznają Wasze pasje. Coś co dla Was jest czymś naturalnym, dla nich jest często zagadką, nowością i inspiracją.

Korzyści dla studentów
Studenci-wolontariusze nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w programie „Wolontariat studencki”. Organizatorzy zapewniają im niezbędne ubezpieczenia, zakwaterowanie, wyżywienie. Zwracają także koszty przejazdu i zakupu materiałów dydaktycznych. Gwarantują przy tym wiele korzyści… „Wolontariat studencki” to możliwość wyjazdu w nieznane zakątki Polski, poznania ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach i sposób na dobrą zabawę. Mało? To dodajmy, że program jest też szansą na zaliczenie praktyk studenckich, zdobycie doświadczenia zawodowego, udział w szkoleniach i nabycie umiejętności zarządzania projektem oraz pracy w grupie.

Idea pomocy
Studenci-wolontariusze pomagają dzieciakom z małych miejscowości rozwijać ich zainteresowania. Rozbudzają ich apetyt na wiedzę pokazując, że nauka może przynosić radość i satysfakcję. Studenci są dla dzieci wzorem, przekazują społecznie użyteczne postawy i inspirują do działania. Dzieciaki potrzebują Waszego wsparcia, pragną by ktoś pokazał im, że wysiłek rzeczywiście ma sens. Chcą potwierdzenia, że jeśli do czegoś dążą, to mogą osiągnąć sukces.

Wolontariat… to trudne?
Wcale nie! Wystarczy Twoja chęć dzielenia się z innymi. Ale czym? W programie „Wolontariat studencki” możesz podzielić się wiedzą i pasją. Dla dzieciaków z miejscowości, gdzie nie ma ośrodków kultury i świetlic, Twój przyjazd będzie wielkim wydarzeniem, Twoje zajęcia – motywacją do nauki i zabawą. A Ty? Ty będziesz wzorem, odkrywcą i przyjacielem.

Zrób coś dla innych. Pokaż, że warto!
Dołącz do „Wolontariatu studenckiego”
www.wolontariatstudencki.pl
bezpłatna infolinia 0 800 444 131