Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Pomysł na prezent: Eric-Emmanuel Schmitt Małżeństwo we troje i Moje życie z Mozartem

Najchętniej czytany w Polsce francuski pisarz. Jego książki już dawno przekroczyły 600 000 sprzedanych egzemplarzy, a sam autor odwdzięczył się polskim czytelnikom kilkukrotną wizytą nad Wisłą.

Na świecie książki Schmitta zostały przetłumaczone na 35 języków, zdobywając wiele nagród. Schmitt jest ceniony zarówno przez czytelników, jak i krytyków, bo jego twórczość mimo pozornej prostoty słowa pełna jest życiowych słodkogorzkich paradoksów.

Małżeństwa we troje” – „Niewidoczne znaki wodne” 

Temat przewodni Małżeństwa we troje to sekretne związki, powiązania, „niewidoczne znaki wodne” odciskające się na naszych relacjach z najbliższymi. Tym razem Schmitt podejmuje poważne i kontrowersyjne tematy, ale z właściwą sobie bezpretensjonalnością. Ostatecznie jednak w każdym poruszonym temacie wyczuwalna jest, obecna w całej twórczości autora, miłość.

Książkę dopełnia dziennik pisarza, który powstawał równocześnie do Małżeństwa we troje. Schmitt zdradza w nim twórcze inspiracje i wiele osobistych myśli.

Nowe wydanie „Moje życie z Mozartem” + płyta CD

Zachwyciwszy się w młodości muzyką Mozarta, z biegiem lat Schmitt odnalazł w nim bratnią duszę i najbliższego przyjaciela. Zwierzał mu się ze swoich radości i rozterek,
ze swoich rozczarowań i olśnień – a kompozytor odpowiadał mu najpiękniej, jak tylko potrafił: swoją muzyką.