Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Porozmawiajmy o zdrowiu

24 października br. odbyło się w Krakowie uroczyste otwarcie kampanii „porozmawiajmy o zdrowiu”. Patronem honorowym przedsięwzięcia jest pani Jolanta Kwaśniewska. Kampania to cykl debat stworzonych z myślą o kobietach i do nich skierowany.

Jolanta Kwaśniewska zwróciła uwagę na brak świadomości znaczenia wczesnego wykrywania schorzeń, liczne bariery społeczne w podejściu do zdrowia, które należy przełamywać. Debaty mają odbywać się co miesiąc w Krakowie w Pałacu Pugetów, a zaproszone zostały na nie kobiety aktywne zawodowo oraz rodzinnie. Zaproszenia są kierowane do kobiet reprezentujących środowiska opiniotwórcze: dziennikarek, lekarek, pedagogów, prawniczek, do kobiet zajmujących wysoką pozycję społeczną: menadżerów i właścicielek firm, działaczek politycznych.
Celem debat jest zwrócenie uwagi kobiet, nie tylko tych z wyższą pozycją społeczną na swoje zdrowie, profilaktykę zdrowotną, która pozwala na wczesne wykrywanie zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi i nie tylko. Rozmowy z lekarzami i profesorami mają nauczyć jak zwrócić uwagę na palące problemy, których czasem nie dostrzegają kobiety. Nacisk na profilaktykę czyli regularne badanie jest niezbędny. Do zaproszonych gości zaliczają się też dietetycy pozwalający ustalić odpowiednią dietę, instruktorki fitnessu, styliści i kosmetyczki, słowem pełny sztab pozwalający na całkowita zmianę wizerunku i samopoczucia.
Podstawowy cel cyklu spotkań to zachęcenie kobiet do zmiany trybu życia oraz kontroli stanu swojego zdrowia.