Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Postaw na rozwój!” w Łodzi

„Postaw na rozwój!” to bezpłatny projekt unijny realizowany przez Uniwersytet Łódzki oferujący profesjonalne doradztwo edukacyjno-zawodowe. Ale to nie wszystko, na uczestników czekają także szkolenia, biblioteka z najnowszymi pozycjami wydawniczymi oraz stypendia o wartości prawie 3 tys. złotych.

To już druga edycja projektu, realizowanego przez Akademickie Biuro Karier Zawodowych Uniwersytetu Łódzkiego, cieszącego się dużą popularnością. – Na doradztwo edukacyjno-zawodowe jest ogromne zapotrzebowanie. Brakuje go w szkołach, co powoduje, że często nasze wybory, dotyczące studiów czy pracy są przypadkowe. Podczas indywidualnych spotkań staramy się wyposażyć każdego uczestnika projektu
w „narzędzia”, które pomogą mu samodzielnie zarządzać swoją karierą. Teraz, za 5 lat czy za 10
– informuje Agata Gotowała, doradca edukacyjno-zawodowy projektu „Postaw na rozwój!”

Indywidualny Plan Rozwoju

Tymi narzędziami może być poznanie swoich mocnych stron, umiejętność wykorzystania własnego potencjału czy zwiększenie wiedzy np. z zakresu poszukiwania pracy. Pierwsze spotkanie jest najczęściej swobodną rozmową, która polega na zweryfikowaniu oczekiwań i poznaniu przebiegu dotychczasowej ścieżki edukacyjno-zawodowej.
Z przeprowadzonych testów doradcy przygotowują Indywidualny Plan Rozwoju dla każdego uczestnika. 

Dodatkowe szkolenia

Dodatkowo dla uczestników projektu organizowane są weekendowe szkolenia – Duże wrażenie zrobiły na mnie zajęcia z zakresu technik uczenia się i zapamiętywania pana Leszka Cytawy. Wszystko to dla mnie było nowe, wręcz nowatorskie i bardzo ciekawe, zaś zajęcia z e-learingu nauczyły mnie jak wykorzystać Internet do rozwoju zawodowego – mówi pani Bożena, uczestniczka projektu „Postaw na rozwój!”.

Ty też Postaw na Rozwój!

W projekcie są jeszcze wolne miejsca. – Zapraszamy wszystkich pracujących, którzy zakończyli edukację, a także nieuczącą się młodzież w wieku od 18-24. Zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego na naszej stronie internetowej www.postawnarozwoj.uni.lodz.pl. Młodym pomożemy wybrać przyszłość, a dojrzałym zdecydować co dalej – zaznacza Joanna Krupska, doradca edukacyjno-zawodowy projektu „Postaw na rozwój!”.

Wierzę, że w życiu nie ma przypadków, wierzę, że udział w projekcie nie był przypadkiem. Możliwość uczestnictwa pojawiła się wtedy, gdy kompletnie nie wiedziałam „co dalej”… Teraz wiem. Dalej: rozwijam się zgodnie z tym, czego pragnę i czego chcę – poleca pani Anna, uczestniczka projektu „Postaw na rozwój!”.