Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Poszerz swoje horyzonty! Globalnie…

Zawrotne tempo rzeczywistości, w której żyjemy sprawia, że bardzo często zapominamy jak różnorodny jest świat. Globalizacja oraz postęp technologiczny tworzą zaledwie pozory jego bliskości. W celu uświadomienia młodych ludzi o skali tych złudzeń, AIESEC po raz kolejny otwiera aplikację na wolontariat zagraniczny Global Citizen.

Studia to dla wielu ludzi najlepszy czas ich życia: szalone imprezy, multum nowych znajomych, wspomnienia na całe lata, po prostu – pełny rozkwit prawdziwej młodzieńczej energii. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się przeznaczyć część owego potencjału na bezinteresowną pomoc potrzebującym w różnych zakątkach świata. W ten sposób nie tylko zarażają innych swoją egzystencjalną świeżością, ale trwale zmieniają swoje istnienie w myśl maksymy: prawdziwe życie zaczyna się poza strefą komfortu.

Jedną z takich osób jest Ewa, studentka trzeciego roku  filologii romańskiej na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, która tak opisuje swoje wrażenia z wyjazdu na wolontariat do Turcji:

Zostawiłam tam setki niesamowitych miejsc, dziesiątki nowych znajomych, kilkoro wspaniałych przyjaciół, jeden dom, jedną rodzinę i jedną miłość, natomiast mogłam zabrać ze sobą tysiące cudownych wspomnień, które pozostaną ze mną na zawsze. To doświadczenie zmobilizowało mnie do zmiany mojego życia o 180 stopni, do podejmowania równie odważnych decyzji jaką była ta związana z wyjazdem do Turcji bo w życiu trzeba korzystać z każdej nadarzającej się okazji.


Global Citizen to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób, które uważają, że podróże naprawdę kształcą. AIESEC realizuje go za pomocą trzech projektów: Culture, Management i World Issue.

Każdy z tych programów to okazja na zdobycie cennego doświadczenia polegającego na pracy w międzykulturowym środowisku w najdalszych zakątkach świata. To również szansa na nawiązanie trwałych międzynarodowych znajomości, a co za tym idzie – poszerzenie własnych horyzontów poznawczych.

W programie Global Citizen może wziąć udział każdy, kto posiada status studenta lub jest absolwentem do 2 lat po ukończeniu studiów i nie skończył 30 lat. Wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1. Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić aplikację online dostępną na stronie www.globalcitizen.pl .

Jako największa organizacja studencka na świecie, posiadająca 60-letnie doświadczenie w organizowaniu wyjazdów zagranicznych, AIESEC gwarantuje jakość wolontariatów oraz służy pomocą w razie wszelkich wątpliwości.

W celu uzyskania dokładnych informacji zapraszamy na stronę: www.globalcitizen.pl .