Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Poszukujemy pomysłowych studentów, którzy będą reprezentować Polskę na finałach konkursów grantowych w Amsterdamie i Birmingham

Główna nagroda 10 000 Euro! Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (DARR S.A.) działając w partnerstwie z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ zaprasza do udziału w konkursach grantowych realizowanych w ramach projektu Climate-KIC.

Poszukujemy pomysłodawców działających w następujących obszarach tematycznych: ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne, efektywność energetyczna, zrównoważonytransport, pojazdy elektryczne, ekologia, rolnictwo ekologiczne, ochrona klimatu oraz dziedziny pokrewne.
 
 
 
 
W ramach projektu Climate-KIC realizujemy dwie inicjatywy:
 
1.     ClimateLaunchpad: Największy europejski konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych (na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym) z nagrodą 10 000 Euro. Projekt realizowany jest w 26 państwach świata. Finał konkursu odbędzie się we wrześniu w Amsterdamie.
 
2.     Acceleration Program: Program grantowy dla pomysłodawców oraz start-upów z całkowitą pulą grantów na etapie krajowym na poziomie:  40 000 Euro. Ponadto finalista programu otrzyma możliwość udziału w Venture Competition, który odbędzie się w październiku w Birmingham (Wielka Brytania) w trakcie Festiwalu Innowacji. W zeszłorocznej edycji, 12 finalistów Venture Competition walczyło o nagrodę główną w wysokości 100 tys EUR.
 
Nasze inicjatywy skierowane są do: osób fizycznych, studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych, firm prywatnych, zespołów badawczych, fundacji, stowarzyszeń.
 
 
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ul. Szczawieńska 2
58-310 Szczawno-Zdrój