Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Powitanie lata na Wiankach w Krakowie!

Trzy dni wypełnione koncertami i zróżnicowana stylistyka – od 21 do 23 czerwca w Krakowie. W tym roku nowa odsłona imprezy – po raz pierwszy Wianki potrwają trzy dni, a każdy z nich będzie miał inną stylistykę: od klasyki, poprzez jazz, po world music. Tradycyjnie nie zabraknie również pokazu sztucznych ogni.

W tym roku wystąpią m.in.: Nigel Kennedy i Kroke, Czerwono-Czarni, Piotr Orzechowski i Marcin Masecki, Magda Brudzińska, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska i Wiesław Wilczkiewicz Ensemble (z projektem Zaczarowany Helikon), a także znakomite zespoły: Orkiestra i Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Capella Cracoviensis. 

Program w bardzo dużym skrócie rysuje się następująco: trzydniowe święto powitania lata rozpocznie się w piątek (21 czerwca) o godz. 20.00 nadzwyczajnym koncertem zamykającym sezon w krakowskiej Filharmonii. Sobota (22 czerwca) upłynie pod znakiem klasyki i jazzu. O godz. 22.30 odbędzie się na pokaz sztucznych ogni. Wiankową niedzielę (23 czerwca) o godz. 15.00 otworzy koncert Czerwono-Czarnych, a finałem muzycznego weekendu będzie East meets East – wspólny koncert Nigela Kennedy’ego i zespołu Kroke. (początek koncertu o godz. 20.00).

Szczegółowy program imprezy i wszystkie informacje znajdziecie na: