Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Powrócisz tu… Irena Santor

W niedzielę, 13 grudnia o godzinie 18:00, jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej podsumuje 50. lat swojej pracy artystycznej. Irena Santor z okazji jubileuszu zaśpiewa swoje największe przeboje.

Irena Santor, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, która zadebiutowała w zespole Mazowsze, laureatka wielu międzynarodowych festiwali, a także wykonawczyni wielu utworów, które zdobyły szczyty list przebojów (np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”). Nagrała liczne solowe albumy, współpracowała także z wieloma artystami, m.in. z Mieczysławem Foggiem, Krzysztofem Cugowskim, Edytą Górniak, Zbigniewem Wodeckim, a także z Pawłem Kukizem i Justyną Steczkowską.
 
Ostatnie studyjne nagranie artystki słuchacze mogą odnaleźć na płycie „Nasza Niepodległa” wydanej w 2008 roku z okazji obchodów 90. rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę. Irena Santor, jako jedna z kilkunastu zaproszonych do projektu muzyków, zaśpiewała jedną ze swoich najpopularniejszych piosenek, „Powrócisz tu”. Od niej także swój tytuł zaczerpnął jej jubileuszowy benefis.
 
W łódzkiej Wytwórni artystka podsumuje swoją działalność artystyczną. Widzowie będą mogli posłuchać największych przebojów artystki, które niegdyś nuciła cała Polska. Przy fortepianie towarzyszyć jej będzie Czesław Majewski. O tym, jak na żywo brzmi głos znakomitej piosenkarki, przekonać będą się mogli wszyscy ci, którzy wybiorą się na jubileuszowy koncert zatytułowany „Powrócisz tu”.