Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Poznać Rosję

Juri Felsztinski, współautor (z Aleksandrem Litwinienką) książki „Wysadzić Rosję”, przyjeżdża do Polski. Autor bestsellera, który sprzedał się już w 40 000 egz. na polskim rynku, będzie przebywał w dniach 24–27 października w Warszawie i Krakowie.

24 października, o godz. 17:00,  autor spotka się z czytelnikami w salonie EMPIK przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie.
 
26 października,  o godz. 18:00, autor weźmie udział w panelu dyskusyjnym pt. „Rosja teraźniejszość i przyszłość państwa tajnych służb” organizowanym przez Dom Wydawniczy Rebis i Wyższą Szkołę Europejską  im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Spotkanie poprowadzi dyrektor krakowskiego Oddziału TVP Witold Gadowski. Wśród prelegentów znajdą się: Jarosław Gowin – rektor WSE, prof. Andrzej Nowak – wykładowca UJ kierownik pracowni Dziejów Rosji i ZSRR w Instytucie Historii oraz dr Tadeusz A. Kisielewski, autor książki „Schyłek Rosji”, która pojawi się na rynku 23 października 2007.
 
27 października, godz. 13:00, Juri Felsztinski będzie podpisywał swoją książkę pt. „Wysadzić Rosję” na stoisku Domu Wydawniczego Rebis (nr  A 28) na terenie Targów Książki przy ulicy Centralnej 41a w Krakowie.
 
***
 
Aleksander Litwinienko, Jurij Felsztiński „Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB”
 
„Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB” to budzący grozę obraz Rosji – zniewolonej i skorumpowanej przez służby specjalne. To także oskarżenie Putina i sił, które wyniosły go do władzy. Litiwienko, któremu za głoszenie prawdy przyszło zapłacić najwyższą cenę, podaje nazwiska zabójców, kwoty, które im zapłacono i grup mafijne, jakie reprezentują. Książka dotyczy serii zamachów bombowych z 1999 roku, w których zginęło ponad 300 osób. Opisane w najmniejszych detalach zamachy, o które oskarżono Czeczeńców, spowodowały wybuch drugiej wojny czeczeńskiej, i utorowały Putinowi zwycięstwo w wyborach prezydenckich.
 
***
 
Więcej na: www.rebis.com.pl