Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Poznaj ESTIEM, czyli European Students of Industrial Engineering and Management

ESTIEM to europejska organizacja zrzeszająca studentów z 27 krajów, których łączy chęć integracji, wymiany kontaktów, a także dążenie do zdobycia praktycznej wiedzy biznesowej i zostania menedżerem w przyszłości!

Czy zastanawialiście się kiedyś, co tak właściwie robią studenci Inżynierii Produkcji? Uczą się jak projektować procesy wytwarzania lub co to jest automatyzacja? Pewnie tak, ale dla wszystkich tych, dla których wiedza zdobywana na Politechnice jest nie wystarczająca powstał ESTIEM, czyli European Students of Industrial Engineering and Management! ESTIEM to europejska organizacja zrzeszająca studentów z 27 krajów, których łączy chęć integracji, wymiany kontaktów, a także dążenie do zdobycia praktycznej wiedzy biznesowej i zostania menedżerem w przyszłości!

Pierwsza Grupa Lokalna w Polsce założona została 20 lat temu przy Politechnice Warszawskiej.  Obecnie grupa rozrosła się do ponad 30 członków (także z innych uczelni, np. z SGH) i aktywnie promuje PW oraz Warszawę w całej Europie. To właśnie z chęci pokazania studentom zagranicznym jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się stolic w Europie i podzielenia się nasza wiedzą zrodziła się myśl zorganizowania największego projektu ESTIEM – Council Meeting 2012 w Warszawie.

Council Meeting to Walne Zgromadzenie ponad 200 przedstawicieli 67 grup lokalnych z całej Europy oraz 20 – 50 alumnów. Po raz pierwszy odbędzie się ono na terenie Polski w dniach: 24 – 29.04.2012. W trakcie trwania projektu organizowane są Walne Posiedzenia delegatów naszej organizacji, a także liczne szkolenia przeprowadzane przez doświadczonych członków naszej organizacji. Elementami Council Meeting są także warsztaty dla studentów, spotkania z Alumnami ESTIEM oraz studentami Politechniki Warszawskiej. Wieczorami zaś odbywać się będzie część integracyjna, w której uczestniczyć będą mogli wszyscy studenci naszej Uczelni. Poszczególne atrakcje będą promowane w mediach i na portalach internetowych i będą one również otwarte dla innych uczestników.

Gwarantowaną atrakcją wydarzenia jest także zastrzyk polskiej kultury i tradycji, zwiedzanie Warszawy oraz uroczyste podsumowanie i pożegnanie uczestników na Gali, która odbędzie się w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, przy udziale naszych sponsorów, partnerów oraz władz i przedstawicieli Politechniki Warszawskiej.

Na wszelkie pytania odpowie zwarta i gotowa Project Leader: Róża Wypych, do której można pisać na adres mailowy: roza.wypych@estiem.org.

 
O postępach naszych prac oraz informacjach o innych organizowanych przez nas eventach można dowiedzieć się na stronach:

www.facebook.com/Estiem.LG.Warsaw

ESTIEM is an exciting network of open minded students with a professional approach!