Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Poznaj możliwości rozwoju zawodowego. Przyjdź na Targi Pracy UEK!

Targi Pracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Szukasz pracy, praktyki, stażu? Chcesz poznać swoje kompetencje zawodowe i odpowiadające im aktualne oferty pracy? Już pracujesz, ale nie wiesz, jak zaplanować ścieżkę dalszej kariery zawodowej? Jeśli choć na jedno z ww. pytań odpowiedziałeś tak – nie może Cię zabraknąć na Targach Pracy, organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.
 
Targi, organizowane corocznie przez Akademickie Centrum Kariery UEK, odbędą się 22 października br. (czwartek), w godz. 10.00–16.00, w pawilonie dydaktyczno-sportowym UEK przy ul. Rakowickiej 27. To najlepsza okazja, by w jednym miejscu i czasie poznać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć dokumenty aplikacyjne, otrzymać katalog targowy oraz materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców.
Podczas Targów Pracy będzie można także dowiedzieć się, jak uzyskać stypendia naukowe, artystyczne, sportowe i dla osób niepełnosprawnych w Małopolskiej Fundacji Stypendialnej – Sapere Auso, czy jak założyć własną firmę z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości. Program imprezy jest obszerny – swoją ofertę zaprezentuje około 40 firm z branży FMCG, finansów, rachunkowości, IT, doradztwa personalnego, konsultingu, produkcji i handlu. Odbędzie się także wiele ciekawych prezentacji, prowadzonych przez takie firmy, jak:State Street Services (Poland) Limited Sp. z o.o., Capgemini Polska Sp. z o.o.,Electrolux Poland Sp. z o.o.,PMI Service Center Europe Sp. z o.o.,Hitachi Data Systems (Polska) Sp. z o.o., Shell Polska Sp. z o.o., Stowarzyszenie Manko.
Mam nadzieję, że Targi Pracy przyniosą wiele korzyści odwiedzającym je studentom i absolwentom poszukującym ciekawej i wymarzonej pracy, a tym, którzy jeszcze nie szukają konkretnej oferty, pomogą poznać realia rynku pracy i wymagania pracodawców – mówi Maja Timler-Świech, kierownik ACK. Odwiedzający targi będą mogli skorzystać z porad agencji pośrednictwa pracy i osób specjalizujących się w doradztwie personalnym. Jak co roku przy pomocy specjalistów będzie można świadomie zaplanować swój rozwój zawodowy czy przygotować się do udziału w procesie rekrutacji – dla osób poszukujących pracy to nieocenione korzyści.
Ponadto podczas Targów Pracy na stoisku Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji – Centrum Integracja Kraków osoby niepełnosprawne oraz pracodawcy będą mogli uzyskać informacje na temat projektów aktywizacji zawodowej oraz o możliwościach i formach zatrudnienia.
W zeszłym roku targi odwiedziło około 7000 osób. To dowód, że podejmowana przez Uczelnię inicjatywa jest niezmiernie potrzebna. Aby ją jak najlepiej wykorzystać, warto wcześniej zapoznać się z programem targów oraz przygotować CV, dzięki któremu wypełnianie aplikacji przygotowanych przez pracodawców będzie dużo prostsze.
Szczegółowe informacje: www.kariery.uek.krakow.pl.
Serdecznie zapraszamy!
 
Patronat honorowy nad Targami Pracy objęli:
mgr inż. Andrzej Martynuska – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Piotr Baran – prezes Zarządu Małopolskiego Związku Pracodawców, Wacław Andruszko – Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, prof. dr hab. Roman Niestrój – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
 
 
 
Działające od 2000 roku Akademickie Centrum Kariery (ACK) – organizator Targów Pracy – pomaga studentom i absolwentom w przygotowaniu się do wejścia na rynek pracy. Dąży do budowania relacji pomiędzy studentami i absolwentami Uczelni a firmami, aby:
  • umożliwić studentom zdobycie doświadczenia zawodowego,
  • ułatwić absolwentom rozpoczęcie kariery zawodowej,
  • zapewnić pracodawcom znalezienie dynamicznych i pełnych zapału pracowników.
Misją Akademickiego Centrum Kariery jest pomoc studentom w identyfikacji własnych możliwości na rynku pracy, a następnie pomoc w planowaniu rozwoju zawodowego tak, aby wejście na rynek pracy było uwieńczone sukcesem.
Główne działania ACK to: prowadzenie internetowego serwisu o rynku pracy i serwisu rekrutacyjnego www.kariery.uek.krakow.pl, organizacja szkoleń przygotowujących do adaptacji na rynku pracy, indywidualne doradztwo zawodowe, organizacja praktyk w kraju i za granicą, spotkań z pracodawcami, Targów Pracy oraz realizacja kampanii promujących programy rynku pracy skierowane do studentów i absolwentów.