Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Poznaj Preply – angielski via Skype i nie tylko

Internet w edukacji obecny jest nie od dziś, aczkolwiek korepetycje przez Skype to wciąż nowość, podobnie jak i portal Preply, który je promuje i popularyzuje dzięki swej ofercie pośrednictwa.

Przez internet można uczyć się matematyki, gotowania jak i angielskiego. W szczególności interesująca jest nauka angielskiego, do której wykorzystywany jest Skype. Poza kursami e-learningowymi, chatem, jak i materiałami do pobrania i nauki offline, a także popularnymi aplikacjami mobilnymi możemy uczyć się języka również poprzez osobisty kontakt na żywo z lektorem lub konwersacje z native speakerami.

Zaletą tego sposobu doskonalenia języka jest fakt, iż dostępne są lekcje via Skype na różnych poziomach zaawansowania, a ich skuteczność odnotowuje się zarówno u osób początkujących, jak i zaawansowanych. W sieci dostępni są nauczyciele angielskiego (Skype) świadczący usługi na wysokim poziomie w konkurencyjnych stawkach godzinowych. Porównując stacjonarne zajęcia indywidualne z tymi online, te drugie wypadają o wiele korzystniej. Zarówno pod kątem komfortu korzystania z zajęć jak, i kosztów nauka w sieci wiedzie prym eliminując z rynku klasyczny model edukacji. Przeczytaj też: http://wredotek.pl/zalety-nauki-jezyka-obcego-poprzez-skype artykuł na blogu opisujący zalety takiej nauki angielskiego czyli online.

Z nauką języka angielskiego nie ma problemów

…nawet w najmniejszych miejscowościach, lektorów języka jest na rynku bardzo wielu, wykładają oni zarówno na grupowych kursach, jak i uczą indywidualnie, o wiele trudniej jest o native speakera. Mimo to dostęp do konwersacji i nauki w sieci jest zdecydowanie łatwiejszy i bardziej swobodny niżeli stacjonarnie, kiedy nierzadko możemy skorzystać zaledwie z jednego lub dwóch do wyboru lektorów z okolicy, względnie dojeżdżać na zajęcia z angielskiego do sąsiedniego miasta lub jeszcze dalej. Również dla osób mieszkających w wielkich miastach nauka przez Skype jest wygodniejsza, bowiem nie trzeba przedzierać się przez miasto, pokonywać korków ulicznych czy czekać na komunikację miejską, by zdążyć na czas na zajęcia, wystarczy połączyć się przez Skype niekoniecznie będąc w domu czy pracy, a także jadąc samochodem, pociągiem czy spacerując po centrum handlowym.

Ucząc się ze Skype możemy uczyć się w każdej chwili

 i wszędzie tam, gdzie uważamy za stosowne i nie mamy problemu z dostępem do internetu. W tym celu możemy korzystać z telefonu, tableta czy komputera, nie ma to znaczenia dla jakości nauki. Jest to świetna oferta dla często wyjeżdżających w delegacje, na szkolenia i żyjących na walizkach, ale również osób, które preferują indywidualny tryb nauki z dostosowanym tempem zdobywania wiedzy, wyborem zagadnień jak i form ćwiczenia. Indywidualizacja nauki przez Skype jest spora zaletą spotkań face to face, dzięki którym nauczyciel może dopasować poziom nauki do osobistych zdolności uwzględniając trudności danego ucznia, nadrabiając zaległości czy uzupełniając występujące braki w poszczególnych obszarach czy to płynności wypowiedzi, czy rozumienia ze słuchu, słownictwie czy gramatyce. Angielski przez Skype może zastąpić kurs językowy, jak i go wzbogacić o ciekawostki językowe czy ćwiczenie płynności konwersacji. Jeśli interesuje cię nauka z przyjemnością i z gwarancją efektów, to koniecznie poznaj Preply.

Platforma edukacyjna pozwala znaleźć idealnego dla siebie nauczyciela języka czy też native speakera, a dodatkowo chroni rozliczenie przed ewentualnym oszustwem. Duży wybór ofert korepetytorów w Preply to nie jedyny atut tego serwisu. Mimo że Preply powstało jako pośrednik w nauce online, to na potrzeby użytkowników poszerzyło również ofertę o lokalnych stacjonarnych korepetytorów. Jest to bez wątpienia atrakcyjne narzędzie do szukania korepetytorów dla zainteresowanych nauką, jak i serwis ogłoszeniowy dla samych lektorów zyskujących poprzez Preply dostęp do obszernego rynku odbiorców o idealnym profilu zainteresowań.

Zaletą Preply jest darmowy charakter i kompleksowość oferty obejmującej wiele języków i wielu korepetytorów pod jednym adresem www. Z Preply korzystają zarówno młodzi, jak i starsi. Duża grupą docelową portalu są biznesmeni, jak studenci, uczniowie. Duże zadowolenie z działalności serwisu potwierdzają liczne opinie użytkowników i polecenia. Coraz szersze grono korzystających jest dowodem na to, że nauka via Skype jest nie tylko modna ale i skuteczna. Więcej o Preply na http://preply.com/pl/angielski-przez-skype

Każdy z profili korepetytorów posiada również opinie, jakie wystawiają użytkownicy korzystający z lekcji danego nauczyciela. Dzięki ocenom użytkowników można wybrać jeszcze lepiej! Co więcej wyczerpujące informacje zawarte w profilach pozwalają na dokładną selekcję ofert już na etapie wyszukiwarki.

Wybierając spośród ofert stacjonarnych bądź online dodatkowo ustawiając język jaki nas interesuje i jego stopień zaawansowania pokazują się nam wyłącznie nauczyciele angielskiego (skype) bądź korepetytorzy z naszej okolicy. A jest w czym wybierać, bowiem poza poziomem zaawansowania możemy również wybierać korepetytorów preferujących poranne lub wieczorne godziny zajęć, tematykę konwersacji itd. Do wyboru mamy Brytyjczyków, Hindusów, Filipińczyków, a także Amerykanów, Kanadyjczyków. Do tego dochodzą oferty lektorów z całego świata, nie tylko z Polski. Aby skorzystać z lekcji wybranego lektora wystarczy się zarejestrować zakładając konto użytkownika, co jest w pełni darmowe. Od Preply na sam początek otrzymasz godzinę zajęć gratis, dzięki której możesz przekonać się do nauki via Skype, jak i wybranego korepetytora. Preply jest zaledwie i aż pośrednikiem, dlatego też za pośrednictwem portalu kontaktujesz się z nauczycielem ustalając szczegóły zajęć, w szczególności dogodny termin korepetycji. Następnie wystarczy opłacić zajęcia czy to wpłacając kwotę za godzinę, czy pakiet zajęć na konto Preply. To niezwykła oszczędność, jeśli kupujemy usługi zagranicznych native speakerów. Możemy bowiem zapłacić bez opłat kartą lub PayPal. Środki wpłacone są w pełni bezpieczne i przechowywana na koncie Preply aż do zrealizowania i potwierdzenia odbycia się zajęć.

Tym samym zarówno lektor, świadczący usługę jest chroniony, jak i uczeń korzystający z usługi. Pośrednictwo to nic nie kosztuje, a dodatkowo umożliwia reklamacje usług i zwrot kosztów w razie oszustwa. Rynek doskonale eliminuje nieuczciwych korepetytorów. Tańsze oferty w Preply to zwykle oferty początkujących lektorów, bez doświadczenia, studentów. Nie zawsze są to oferty gorsze i mniej wartościowe, warto jest spróbować i ocenić samemu jakość usług. Różnorodność zajęć, które możemy zrealizować przez Skype pozwala uczyć się w bardzo ciekawy sposób poznając informacje o języku, słownictwo języka potocznego, idiomatyczne itd. Konwersacje online zapewniają wartościowy kontakt z językiem angielskim. Są świetnym uzupełnieniem, jak również mogą stanowić alternatywę dla klasycznych zajęć kursowych z angielskiego. Zajęcia via Skype są wciąż w fazie ewolucji, ich zakres i forma wciąż się dopasowuje do możliwości technicznych jak również potrzeb odbiorców. Bezsprzecznie korepetycje przez Skype zapewniły nową jakość w edukacji i stały się przełomem rewolucjonizując cały system poznawczy online. Również platforma Preply poszerza nieustannie swoją ofertę usług i opcji, wyszukań poprawiając działanie serwisu i oferty dla różnych grup docelowych.

Więcej informacji na: http://preply.com/#