Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Poznaj techniki kreatywności

W księgarniach pojawiła się najnowsza książka wydawnictwa Flashbook.pl- „Techniki kreatywności”. Dzięki niej dowiesz się, jak wpadać na lepsze pomysły.

Kreatywność stała się ostatnio bardzo modną i pożądaną umiejętnością. Każdy pracodawca oczekuje od swoich pracowników kreatywnego myślenia, czyli mnóstwa doskonałych pomysłów w stosunkowo niedługim czasie. To gwarantuje energiczny i dynamiczny rozwój firmy. Czy jesteś w stanie sprostać takim wymaganiom?
Z pewnością zastanawiasz się, jak to się dzieje, że niektórzy ludzie pomysłami sypią jak z rękawa. Odpowiedź jest prosta – stosują oni określone techniki, które pobudzają szare komórki. Kreatywność można doskonalić. Takie ćwiczenia są całkowicie bezbolesne a efekty zadziwią nawet Ciebie.
Matthias Nollke, autor książki, daje praktyczne rady i wskazówki m.in.:
· Jak stosować dziesiątki sprawdzonych technik w biurze i w domu,
· Jak wybrać technikę pasującą do problemu, który chcesz rozwiązać,
· Jak zastosować mentalna prowokację
Poradnik jest przygotowany tak, żeby po jednorazowej lekturze łatwo było praktycznie wykorzystać opisane techniki. Znajdziesz w nim odpowiedzi m.in. na pytania: czy kreatywność jest wrodzona?, czym różnią się różne sposoby myślenia? Najważniejsze techniki szczegółowo opisane w książce to: abstrakcja progresywna, różne odmiany brainstorimingu, brainwriting (metody 635, grupowego notatnika), lista Osborna, sześć kapeluszy de Bono, technika NIE, trzy krzesła Disneya i wiele innych.
Nie pozostaje Ci nic innego, jak zacząć myśleć kreatywnie.

Więcej informacji: www.flashbook.pl