Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Praca dla absolwentów w NSG Group w Sandomierzu

Japoński koncern NSG Group, do którego należą polskie spółki Pilkington, to jeden z najbardziej pożądanych pracodawców przez osoby kończące studia w regionie świętokrzyskim i podkarpackim.

Sandomierskie Spółki Pilkington Polska oraz Pilkington Automotive Poland, zajmujące się produkcją szkła dla budownictwa i motoryzacji, oferują absolwentom wyższych uczelni ciekawą pracę, możliwość rozwoju oraz zdobycia doświadczenia w międzynarodowym koncernie.

 

Praca dla inżynierów i nie tylko

 

W związku z uruchomieniem nowej fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie, największe szanse na zatrudnienie mają absolwenci kierunków technicznych i informatycznych, poszukujący pracy na stanowiskach: inżynier produkcji i informatyk. Absolwenci kierunków finansowych lub innych, posiadający dobrą znajomość języka obcego, mogą rozpocząć pracę jako specjaliści w Centrum Usług Wspólnych NSG Group, uruchomionym w ubiegłym roku w Sandomierzu. Zadaniem placówki jest obsługa procesów transakcyjnych w zakresie finansów, zakupów oraz IT zakładów Grupy NSG w Europie – w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

 

Centrum Usług Wspólnych – dobry start do kariery

 

CUW jest szczególnie atrakcyjnym miejscem na podjęcie pierwszej pracy. W placówkach tego typu zadania koncentrują się na wycinku procesu, co stanowi doskonałą okazję do poznania od podstaw danej tematyki. Dodatkowo, dla osób rozpoczynających karierę zawodową, zatrudnienie w Centrum Usług Wspólnych to świetny sposób na poznanie zasad pracy w międzynarodowym zespole, doskonalenie języka, a także zdobycie wiedzy na temat procedur obowiązujących w korporacji. – Na miejsca pracy w NSG Group mogą liczyć absolwenci wyższych uczelni, ze znajomością angielskiego, niemieckiego lub włoskiego, posiadający dobrą znajomość obsługi komputera – mówi Monika Kuczyńska, dyrektor ds. personalnych NSG Group w Polsce i w Czechach. – Jesteśmy otwarci na wszystkich kandydatów. Oferujemy zatrudnienie w międzynarodowym środowisku, w stabilnej rozwijającej się firmie. Dla nowych pracowników przewidziany jest pakiet szkoleń przygotowujących do pracy, a w dalszym etapie wspólne z pracodawcą planowanie ścieżki kariery zawodowej w ramach firmy – dodaje.

 

NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych marki Pilkington, działającym w sektorze motoryzacyjnym oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego. Produkcja odbywa się w 29 krajach na czterech kontynentach, a produkty Grupy sprzedawane są w ok. 130 krajach. W Polsce NSG Group posiada 9 zakładów produkcyjnych, zlokalizowanych w: Sandomierzu, Białymstoku, Bydgoszczy, Krakowie, Skierniewicach, Szczecinie, Wrocławiu i Chmielowie.