Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Praca tymczasowa

Agencje pracy tymczasowej cieszą się coraz większą popularnością. Zainteresowanie studentów taką formą zatrudnienia jest bardzo duże. Najlepszym sposobem na znalezienie dobrej i pewnej pracy jest pośrednictwo agencji pracy tymczasowej.

Studenci coraz częściej godzą zajęcia na uczelniach, naukę i pracę, dlatego chętnie korzystają z usług agencji pracy tymczasowej, które oferują im elastyczną formę zatrudnienia. Studenci poszukiwani są do różnego rodzaju prac – najczęściej do obsługi call center, inwentaryzacji, obsługi klienta, czy też jako hostessy, animatorzy, osoby do roznoszenia ulotek. Ponadto, w zależności od dyspozycyjności osób i oczekiwań pracodawcy, poszukiwani są młodzi ludzie ostatnich lat studiów, którzy mogą odbyć praktykę na stanowisku pracy, co daje im szansę na zdobycie stałego zatrudnienia – mówi Magdalena Pieprzowska, Creyf’s Image Manager (od lipca tego roku Start People).
 
Dla studentów praca tymczasowa jest doskonałym sposobem na start zawodowy. Godząc się na pracę biurową np. na zastępstwo, mogą zdobyć realne doświadczenie, nawet jeśli będzie to praca krótkotrwała. Są tacy, którzy celowo rozpoczynają od pracy tymczasowej. Chcą spróbować w kilku firmach, kilku branżach, na różnych stanowiskach i zdecydować, co im odpowiada. Kandydaci korzystają też z usług doradztwa personalnego oferowanych przez wiele agencji pracy tymczasowej – dodaje Pani Magdalena Pieprzowska.
 
Takie możliwości daje młodym ludziom firma Creyf’s, która od lipca 2007 roku świadczyć będzie usługi pracy tymczasowej pod nową nazwą Start People. Wystarczy tylko odwiedzić jedno z jej biur zlokalizowanych na terenie całego kraju, by wypełnić ankietę rejestracyjną i znaleźć się w bazie kandydatów. Ponadto na miejscu od doświadczonych rekruterów można uzyskać praktyczne porady jak napisać CV, list motywacyjny, czy zaprezentować się podczas rozmowy rekrutacyjnej. Ankietę można także wypełnić na stronie internetowej www.creyfs.pl.
 
Creyf’s Polska Sp. z o. o. jest częścią Grupy USG People, jednego z wiodących europejskich dostawców usług w zakresie elastycznego zatrudnienia, szkoleń oraz usług call center. Akcje USG People są notowane na giełdzie  Euronext w Amsterdamie. W Polsce firma funkcjonuje od 1997 roku i jest jedną z największych Agencji Pracy Tymczasowej.
PROMOCJA