Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Praca w Contact Center Alior Banku

O szerokich perspektywach rozwoju, dynamicznej ścieżce kariery oraz specyfice pracy w dziale obsługi klienta opowiada Arleta Bałazy, Menedżer Zespołu Infolinii w Alior Banku.

 

Praca w Contact Center stwarza możliwość zdobycia wielu kompetencji i umiejętności w zakresie obsługi klienta. Jaka jest specyfika pracy w dziale Contact Center Alior Banku?

Domeną Alior Banku jest wysoka jakość obsługi klienta. Nasi konsultanci codziennie pomagają tysiącom klientów, realizując różnego rodzaju dyspozycje, udzielając rzetelnych informacji, a przede wszystkim – zapewniając bezpieczeństwo. To szczególnie ważne, gdy liczy się szybkość reakcji o każdej porze dnia i nocy. Klienci chętnie wybierają zdalną formę kontaktu z bankiem, gdyż w ten sposób uzyskują profesjonalne i szybkie wsparcie oraz rozwiązanie wielu kwestii bez konieczności wychodzenia z domu. Otrzymujemy telefony w różnych sprawach z wielu zakątków Polski i świata, a naszym zadaniem jest pomoc i rzetelna, kompleksowa obsługa aktualnych i potencjalnych klientów Alior Banku.

 

Contact Center jest często nazywane kuźnią menedżerów , i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to właśnie z tego działu najszybciej można awansować zarówno pionowo, jak i poziomo. Jakie doświadczenia i umiejętności, przydatne w karierze zawodowej, można zdobyć w dziale Contact Center?

 Praca w Contact Center Alior Banku daje wiele możliwości w zakresie rozwoju osobistego. Każdy pracownik już podczas kompleksowego szkolenia wstępnego pozyskuje szeroką wiedzę o produktach, procesach i systemach bankowych. To jednak dopiero początek. Nasi pracownicy stale doskonalą swoje umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej, negocjacji, asertywności, analitycznego myślenia czy współpracy w grupie, a także poszerzają swoją wiedzę w zakresie produktów bankowych i nowoczesnych technologii. Wszystko to w znaczący sposób przekłada się na sukcesy – zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. W organizacji można spotkać wielu menedżerów, którzy rozpoczynali współpracę z bankiem właśnie w dziale Contact Center. Sama również należę do tego grona – w 2010 roku zaczynałam pracę jako Konsultant, a dziś, po zdobyciu doświadczenia na stanowisku Lidera Zespołu oraz Menedżera Zespołu Wsparcia Sprzedaży, zarządzam Zespołem Infolinii.

 

Contact Center to praca dająca możliwość rozwoju w obszarze bankowości. Jak wygląda ścieżka kariery w tym dziale w Alior Banku?

 Wartością, do której przykładamy szczególną wagę, jest zaangażowanie w wykonywaną pracę. Ścieżka kariery w Zespole Infolinii jest dostępna dla każdego pracownika, który, dzięki swoim wynikom, już nawet po sześciu miesiącach może awansować na stanowisko Specjalisty, a następnie Starszego Specjalisty oraz Eksperta ds. Obsługi Klienta. Oczywiście, poza benefitami płynącymi ze zmiany stanowiska, na każdym etapie zmienia się także zakres obowiązków. Nasi najbardziej doświadczeni pracownicy dzielą się wiedzą i umiejętnościami z młodszymi stażem kolegami, uczestniczą w szkoleniach oraz innych projektach realizowanych w banku. Wszystkie pozyskane kompetencje umożliwiają rozwój nie tylko w ramach samego działu, ale również w strukturach całej organizacji.

 

Co najbardziej lubi Pani w pracy z klientem? Jak zarekomendowałaby Pani pracę w Contact Center osobom, które lubią kontakt z klientem i chętnie podejmują nowe wyzwania?

 W pracy z klientem najbardziej cenię sobie dynamikę, ciągły rozwój i satysfakcję, która pojawia się w momencie wspólnego wypracowania najlepszego rozwiązania. Jeśli lubisz rozmawiać, a pomoc innym sprawia Ci przyjemność i chcesz znaleźć pracę, która zapewni Ci możliwość rozwoju, atrakcyjny system premiowy oraz szeroki pakiet benefitów pozapłacowych, to znaczy, że jest to miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu fantastyczną atmosferę wsparcia, a także możliwość pogodzenia pracy z pasjami, studiami i życiem osobistym.

 

Jakie wykształcenie, umiejętności i predyspozycje są niezbędne, aby podjąć pracę w dziale Contact Center w Alior Banku?

 Szukamy kandydatów z wykształceniem średnim lub wyższym, nastawionych na rozwój i ciągłe poszerzanie umiejętności. Jednocześnie w pracy w tym dziale niezbędna jest swoboda wypowiedzi i posługiwanie się poprawną polszczyzną oraz wysoka kultura osobista. W pracy korzystamy z systemów bankowych, więc podczas rozmowy rekrutacyjnej na pewno zapytamy także o umiejętność obsługi komputera. Nie wymagamy doświadczenia w bankowości ani w obsłudze telefonicznej, gdyż sami kompleksowo przygotowujemy do pracy w Alior Banku.

 

W jaki sposób można aplikować do pracy w Contact Center Alior Banku?

Aby aplikować do Zespołu Infolinii, do czego serdecznie zapraszam, wystarczy odwiedzić zakładkę „Kariera” na naszej stronie internetowej, wypełnić formularz oraz załączyć CV. Nasze ogłoszenia można znaleźć również na innych portalach. Co najważniejsze, nasi pracownicy chętnie rekomendują swoje miejsce pracy znajomym i rodzinie, a dzięki atrakcyjnemu programowi poleceń pracowniczych zostają nagrodzeni za każdą skuteczną rekomendację.

 

Dziękujemy na rozmowę.

Sprawdź aktualne oferty pracy na www.kariera.aliorbank.pl