Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Pracuj nad innowacjami w Citi!

Masz głowę pełną pomysłów? Wykorzystaj to!

 

Projekt Innowacyjny to program stażowy, w którym sprawdzisz się jako autor pomysłów, zdobędziesz unikalne doświadczenie we współpracy z globalna instytucją finansową,  i wykorzystasz swój potencjał podczas pracy w zespole!

Projekt innowacyjny polega na opracowaniu przez 3-osobowe grupy studentów nieszablonowych, nowatorskich rozwiązań realnych zagadnień biznesowych z dziedziny Bankowością Korporacyjnej,  
i Detalicznej, Operacji oraz Technologii. Program trwa 6,5 miesiąca. Zespoły  studentów współpracują nad każdym zagadnieniem przez miesiąc, a następnie prezentują swoje wyniki przed specjalistami z danego obszaru pracującymi w Grupie Citi.

Wygrana przypada zespołowi, który zdobędzie największą liczbę punktów za każdą z prezentacji  Zwycięskie pomysły mają szanse na wdrożenie w Citi .

 
Dlaczego warto wziąć udział?
 

Projekt Innowacyjny pozwala na sprawdzenie siebie w realnych zadaniach, przygotowanych przez wykwalifikowanych pracowników banku . Udział w projekcie jest szansą dla wielu ambitnych studentów, którzy pragną zdobyć swoje pierwsze zawodowe doświadczenie, a w przyszłości rozpocząć długookresową współpracę z bankiem. Zaletą programu jest rozwój  umiejętności miękkich oraz nawiązanie często pierwszych relacji biznesowych. Ciekawostką Projektu Innowacyjnego jest to, że można zdobyć praktykę zawodową, pracując … we własnym domu.

 

Kto może wziąć udział?

 

Projekt Innowacyjny skierowany jest do studentów, którzy ukończyli drugi rok studiów i starszych lat niezależnie od kierunku studiów. . Poszukujemy zgranych, 3-osobowych zespołów, zainteresowanych innowacją w biznesie
i wyróżniających się kreatywnym myśleniem.

 

Jak się zgłosić?

 

Rekrutacja do Projektu Innowacyjnego składa się z dwóch etapów. Pierwszy rusza już w 19 październik i trwa do 17listopada. Sprawdź, którego dnia będziemy obecni w Twoim mieście, stwórz zespół trzyosobowy i zgłoś się do przedstawicieli Citi podczas spotkania na Twojej Uczelni:

 

19 października – Szkoła Główna Handlowa – Aula Spadochronowa
20 października – Uniwersytet Warszawski – Wydział Zarządzania
26 października – Politechnika Łódzka – Centrum Kształcenia Międzynarodowego
27 października – Uniwersytet Łódzki – Wydział Zarządzania
17 listopada – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – Wydział Nauk Ekonomicznych

Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu będą miały okazję uczestniczyć w Assessment Center.

 

Wypowiedzi uczestników poprzednich edycji Projektu Innowacyjnego

 

Tomasz Szakopf

„Dla mnie całe pół roku współpracy z Bankiem było inwestycją w doświadczenie. Projekt był moim pierwszym, a zarazem bardzo odpowiedzialnym kontaktem z biznesem. Miło zaskoczył mnie stosunek kadry Banku do spotkań z nami, podczas których menedżerowie dzielili się swoją wiedzą, dawali informację zwrotną, a poza tym stwarzali przyjacielską atmosferę luzu i swobodnych dyskusji, jednocześnie obalając mój dotychczasowy stereotyp bankowca… Podsumowując otrzymałem, idealną jak dla mnie, możliwość zdobywania doświadczenia w bankowości bez  konieczności przerywy w nauce na studiach dziennych”.

 
 
Daniel Daszkiewicz
 

„Projekt Innowacyjny to taka sprężyna dla odpalenia się w biznesie.

Projekt Innowacyjny to wspaniały projekt to wspaniali ludzie, to naprawdę bardzo dobra inwestycja w siebie”.

(promocja)