Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Premiera "Czerwonego kapitana" w Krakowie

Polecamy thriller w skandynawskim stylu, z Maciejem Stuhrem w roli głównej. Uroczysta premiera 19 sierpnia w Kinie Kijów.Centrum w Krakowie.

Mocny thriller utrzymany w najlepszym skandynawskim stylu – pisały media po zagranicznej premierze „Czerwonego kapitana”. Pełen pościgów i scen walki, współczesny kryminał po sukcesie w Czechach i na Słowacji podbije serca polskich widzów. Już 19 sierpnia (piątek) o godz. 20.00 w kinie Kijów. Centrum odbędzie się uroczysta premiera filmu. Na czerwonym dywanie zobaczymy twórców filmu, a wśród gwiazd kina takie postacie jak m.in.: Maciej Stuhr oraz Marián Geišberg.

Krakowskie Biuro Festiwalowe jest koproducentem filmu, który jest międzynarodową, słowacko-czesko-polską koprodukcją. Zdjęcia powstawały w Krakowie we współpracy z Krakow Film Commission. Film wchodzi do kin w całej Polsce 26 sierpnia.


„Czerwony kapitan” to ekranizacja bestsellera Dominika Dána, który w czasie służby w policji przeżył większość z tego, co później opisał w książce. Polskim koproducentem jest firma Mental Disorder 4, która odpowiada za takie obrazy jak: „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej, „Baby Blues” Katarzyny Rosłaniec, „Kebab i Horoskop” Grzegorza Jaroszuka i „Czerwony pająk” Marcina Koszałki. „Czerwony kapitan” miał już swoją premierę na Słowacji, gdzie stał się absolutnym hitem – film z Maciejem Stuhrem został znakomicie przyjęty przez publiczność i ustanowił nowy rekord liczby widzów w weekend premierowy.

Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) – ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem, postanawiają rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do „Czerwonego kapitana” – owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą śledztwa wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji i Kościoła.

„Czerwony kapitan” w kinach od 26 sierpnia 2016.

Gatunek: thriller/ sensacyjny
Produkcja: Słowacja, Czechy, Polska 2016
Reżyseria: Michal Kollár
Scenariusz: Miro Šifra, Michal Kollár, Anna Fifíková

Obsada: Maciej Stuhr („Glina”, „Drogówka”, „Obława”, „Listy do M.”, „Planeta Singli”), Marián Geišberg („Janosik. Prawdziwa historia”, „Przeboje i oldboje”), Oldřich Kaiser („Obsługiwałem angielskiego króla”, „Ciemnoniebieski świat”), Zuzana Kronerová(„Cztery słońca”, „Szczęście”).

„Czerwony kapitan” to kolejna produkcja filmowa zrealizowana przy wsparciu Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie utworzonego dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Gminy Miejskiej Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Film został nagrodzony w VI Konkursie na Wspieranie Produkcji Filmowej w 2014 r. Reżyserem filmu jest Michal Kollár, a autorami scenariusza Miro Šifra, Michal Kollár i Anna Fifíková. Film na ekrany wprowadzi Kino Świat.