Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Premiera pożegnalnego albumu Kazika na żywo. "Ostatni koncert w mieście" od 20 maja w sprzedaży.

Nakładem SP Records ukazały się koncertowe wydawnictwa CD i DVD. To zapis z pożegnalnej trasy zespołu, który zdecydował się zakończyć wieloletnią działalność. Materiał, który znalazł się na albumach zarejestrowany został w klubie Wytwórnia w Łodzi oraz warszawskiej Stodole.

S.P. Records przedstawia singiel zapowiadający nowe wydawnictwo. „Legenda Ludowa” to mocne wykonanie legendarnego utworu, które zdecydowanie pieczętuje lata działalności KNŻ, a tekst Kazika zyskuje dziś nowy wymiar.

Po ogłoszeniu przez zespół decyzji o zakończeniu działalności, muzycy wyruszyli w pożegnalną trasę. Dzięki koncertom powstały dwa wydawnictwa: DVD zarejestrowane w klubie Wytwórnia w Łodzi oraz podwójne CD z zapisem audio z warszawskiej Stodoły. Obok Kazika występują: Robert „Litza” Friedrich (Luxtorpeda) – gitara, Tomasz Goehs (Kult) – perkusja, Adam”Burza”Burzyński – gitara, Michał „Kwiatek” Kwiatkowski – bas.

SP RECORDS prezentuje teaser wydawnictwa: https://goo.gl/9EYwH1

Kazik Staszewski tak wspomina KNŻ:

„To była od początku praca nad taką czystą i żywą materią muzyki! (…) Stworzyliśmy niezwykle interesującą propozycję koncertową, zwłaszcza kiedy Robert (Robert „Litza” Friedrich – lider Luxtorpedy – przyp. red.) doszedł do składu. Udało się nam chyba jako pierwszym w tym kraju, połączyć ognień z wodą, czyli takie rejony muzyczne które wydawały się nie do pogodzenia”.

Fot. Konrad Jaraszek