Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Premiery filmowe – wrzesień

PREMIERY: WRZESIEŃ


  • 2 września


Demolition

Komediodramat wyreżyserowany przez Jean-Marc Vallée (nominowany do Oscara za Dallas Buyers Club). Scenariuszem zajął się Bryan Sipe, w rolach głównych: Jake Gyllenhaal, Naomi Watts, Chris Cooper.

Krótki opis filmu:

Bankier nie potrafi pogodzić się ze śmiercią swojej żony, która zginęła w wypadku samochodowym. Przypadkowo spotyka kobietę, z którą będzie chciał wrócić do życia, które kiedyś znał.

Nerve

Thriller w reżyserii Henry’ego Joost’a i Ariel’a Schulman’a. W rolach głównych Emma Roberts, Dave Franco oraz Juliette Lewis.

Krótki opis filmu:

Uczennica ostatniej klasy liceum dołącza do internetowej rozgrywki w prawdę i wyzwanie. Po jakimś czasie odkrywa, że każdy jej ruch jest manipulowany przez anonimowych „obserwatorów”.

Pan Idealny

Mr. Right

Komedia romantyczna w reżyserii Paco Cabezas’a. Scenariuszem zajął się Max Landis (Kronika, American ultra).

Do filmu zachęca mocna obsada w rolach głównych: Sam Rockwell, Anna Kendrick czy Tim Roth.

Krótki opis filmu:

Martha nie ma szczęścia w miłości. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje idealnego mężczyznę, który do niedawna był.. płatnym mordercą. Zakochana para będzie musiała sprawdzić się w akcji, ponieważ dawni pracodawcy Francisa depczą mu po piętach.

Nie oddychaj

Don’t Breathe

Thriller w reżyserii Fede Alvarez’a (Martwe zło, Od zmierzchu do świtu), który wraz z Rodo Sayagues’em napisał scenariusz. W filmie grają: Jane Levy, Dylan Minette, Daniel Zovatto, Stephen Lang.

Krótki opis filmu:

Grupa nastolatków włamuje się do domu niewidomego starca. Ze względu na okoliczności, są przekonani, że włamanie ujdzie im na sucho.
 

Miles Davis i ja

Miles Ahead

Biograficzny dramat muzyczny w reżyserii Don Cheadle’a (znanego m.in z aktorskich ról w filmach: Lot, Hotel Ruanda, Miasto gniewu). Reżyser, który jest również współautorem scenariuszu, zagra główną rolę. Oprócz niego w filmie zobaczymy Emayatzy Corinealdi czy Ewana McGregora. Obowiązkowa pozycja we wrześniowym kalendarzu, nie tylko dla fanów jazzu.

Krótki opis filmu:

Podróż przez życie i muzykę Miles’a Davis’a, który stał się międzynarodową ikoną jazzu.

Fuocoammare. Ogień na morzu

Fuocoammare

Dokument nagrodzony na festiwalu w Berlinie, Poznaniu, a także przez Włoską Akademię Filmową. Reżyserią i scenariuszem zajął się Gianfranco Rosi.


Zdjęcia do filmu były kręcone na włoskiej wyspie Lampedusa w czasie europejskiego kryzysu migracyjnego.

Krótki opis filmu:

Dwunastoletni Samuele jest mieszkańcem wyspy Lampedusa położonej na Morzu Środziemnym. Podobnie jak swoi rówieśnicy zamiast chodzić do szkoły, woli spędzać czas na zabawie i wycieczkach po wyspie. Wyspa od lat stanowi cel podróży mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy płynąć z Afryki, próbują pokonać morze za pomocą nierzadko zbyt małych i rozpadających się łodzi. Każdego dnia mieszkańcy Lampedusy są świadkami największej tragedii humanitarnej początku XXI wieku.
 

Jarocin. Po co wolność

Film dokumentalny Leszka Gnoińskiego i Marka Gajczaka o jednym z najsłynniejszych polskich festiwali muzycznych. W filmie m.in.: Jurek Owsiak, Muniek Staszczyk, Robert Brylewski, Krzysztof Grabowski czy Krzysztof Skiba.

Krótki opis filmu:

Jarocin – niewielkie miasteczko w Wielkopolsce staje się symbolem niezależności, buntu i wolności w represjonującym państwie. Wszystko przy pomocy muzyki rockowej. Symboliczne teksty piosenek są doskonale zrozumiałe dla uciśnionych Polaków, a wydawane w podziemiu płyty i magazyny są dystrybuowane poza kontrolą władzy.
„Jarocin. Po co wolność” to film o wolności – nie tylko tej rozumianej jako wolność jednostki w totalitarnym państwie, ale także tej artystycznej – wolności tworzenia i wyrażania siebie.