Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Program Edukacyjny Stery kariery wraca na uczelnie

„Przyszłość należy do Ciebie” – to motto Programu Edukacyjnego Stery kariery, który już w listopadzie wraca na Politechnikę Rzeszowską i Akademię Górniczo-Hutniczą. Pierwszymi wydarzeniami zaplanowanymi w tym semestrze będą całodniowe konferencje.

Na każdej z uczelni podczas konferencji studenci spotkają się z przedstawicielami firm zaangażowanych w Program. Tematy wystąpień obejmą zagadnienia techniczne, a także kwestie związane z planowaniem kariery i radzeniem sobie na rynku pracy – Udział w konferencji to nie tylko doskonała okazja aby poszerzyć i uaktualnić swoją wiedzę specjalistyczną, ale także aby dowiedzieć się więcej o realnych wyzwaniach, z którymi mierzą się inżynierowie już obecni na rynku pracy – stwierdza Marta Górak-Kopeć, Dyrektor Personalny w firmie PZL Mielec. – Podczas konferencji nie zabraknie też atrakcji takich jak zadania konkursowe z nagrodami, a gościem specjalnym wydarzenia będą piloci doświadczalni naszej firmy, którzy opowiedzą o najnowszych konstrukcjach lotniczych –dodaje Górak-Kopeć. Dokładny program konferencji można znaleźć na stronie www.sterykariery.pl.

W ramach Programu Stery kariery w semestrze zimowym 2013/2014 na AGH i Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się także cykl warsztatów prowadzonych przez pracodawców. W ramach cyklu studenci wezmą udział w warsztatach technicznych,  a także, „miękkich” – dotyczących między innymi komunikacji, umiejętności przywódczych, czy budowania efektywnych zespołów. Zapisy na warsztaty rozpoczną się w połowie listopada na stronie Programu.

Inne planowane na ten semestr wydarzenia to konkursy i wizyty w firmach. Zaangażowani w Program studenci rozwiną kompetencje niezbędne na rynku pracy. Uczestnictwo w Programie to szansa aby  zdobyć nowe umiejętności i zaplanować karierę. Wszystkie wydarzenia projektowane są tak, aby przekazać studentom aktualną wiedzę techniczną, ale także informacje o wymaganych kompetencjach i o tym jak przygotować się do pracy na wymarzonym stanowisku – komentuje Katarzyna Jakubowicz, HR Manager w firmie UTC CCS Manufacturing. A ponieważ współtwórcami Programu Stery kariery są Ambasadorzy – studenci AGH i Politechniki Rzeszowskiej, mamy pewność, że wszystkie wydarzenia będą dla młodych ludzi dużą atrakcją – dodaje Jakubowicz.

Program Edukacyjny Stery kariery realizowany jest w ramach projektu systemowego Biznes dla edukacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Firmy zaangażowane w Program to: PZL Mielec, WSK „PZL Rzeszów” S.A, UTC  CCS Manufacturing Polska oraz Pratt & Whitney Tubes.

Na stronie projektowej www.sterykariery.pl, oprócz informacji o aktualnych wydarzeniach dotyczących Programu, zamieszczane są wywiady z pracownikami, newsy i artykuły z dziedziny konstrukcji, produkcji i nowych technologii oraz cykl artykułów wspierający studentów w rozwoju kompetencji miękkich. Poprzez stronę prowadzone są też zapisy na wszystkie wydarzenia Programu.