Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Program FDM dla absolwentów

Firma FDM oferuje absolwentom stosunkowo nowy na polskim rynku program, pozwalający na zdobycie w pełni finansowanego szkolenia, a następnie zatrudnienia w renomowanych firmach. Program nie wymaga wkładu finansowego kandydata ani wcześniejszego doświadczenia. Kilkanaście tygodni intensywnego szkolenia i gwarancja 18 miesięcy pracy mogą stać się punktem zwrotnym w karierze.

Kim jesteśmy

FDM jest globalną firmą, świadczącą profesjonalne usługi doradztwa dla przedsiębiorstw, zapewniając im dostęp do najlepszych kadr. Rekrutujemy i szkolimy absolwentów, byłych pracowników sił zbrojnych i osoby powracające do pracy, przygotowując je do roli specjalistów w zakresie IT i biznesu, a następnie wdrażając do pracy jako naszych konsultantów w znaczących firmach polskich i międzynarodowych.

W naszym zespole pracuje ponad 90 narodowości, dlatego zachęcamy do integracji i celebrujemy różnorodność. Nasze inicjatywy, w ramach programu „Kobiety w IT”, wspierają kobiety w branży, dążąc do stworzenia zrównoważonego pod względem płci środowiska pracy. Grupa FDM jest pracodawcą równych szans i wszyscy wykwalifikowani kandydaci są brani pod uwagę przy zatrudnieniu, bez względu na rasę, religię, płeć, orientację seksualną, wiek, niepełnosprawność lub jakikolwiek inny status chroniony prawem.

FDM jest obecna na rynku ponad 30 lat i dotychczas zapewniła pracę ponad 5 500 pracownikom na całym świecie. Posiadając centra w Europie, Ameryce Północnej i regionie Azji i Pacyfiku, firma stała się jednym z głównych międzynarodowych pracodawców, a dzięki polityce równych szans, wysokiej jakości kursom i licznym programom pracowniczym, zdobyła szereg nagród i akredytacji.

Co oferujemy

Po zakwalifikowaniu się do programu, absolwenci mogą liczyć na intensywne 7-14 tygodniowe szkolenie, umożliwiające zdobycie nowych kwalifikacji. Zajęcia prowadzone są przez uznanych w swoich dziedzinach ekspertów, dyplomowanych nauczycieli, ale także wieloletnich praktyków, którzy dysponują najbardziej aktualną wiedzą i doświadczeniem wyniesionym z własnej pracy. W trakcie szkolenia, w zależności od wybranej specjalizacji, będziesz uczył się wszystkich niezbędnych języków, programów i narzędzi pomocnych w przyszłości.

Absolwenci mogą wybierać spośród licznych kierunków. Decydując się na ścieżkę IT, kandydaci mogą szkolić się w ramach takich obszarów jak: rozwój oprogramowania, testowanie oprogramowania, zarządzanie chmurą, czy operacje IT. Wybierając ścieżkę biznesową, kandydatom oferujemy szkolenia z obszarów takich jak: analityka biznesowa, zarządzanie projektami, zarządzanie ryzykiem i kontrola zgodności.

Absolwent zaczyna zarabiać od momentu rozpoczęcia szkolenia jak każdy regularny pracownik. Co więcej, uczestnikom szkolenia oferujemy stałe wsparcie i mentoring. Zostaniesz objęty opieką w zakresie merytorycznym, ale także w zakresie twojego samopoczucia i komfortu pracy. Będziesz mógł skorzystać z licznych szkoleń, grup zainteresować i wydarzeń pracowniczych.

Jeśli kandydat pomyślnie przejdzie szkolenie, oferujemy możliwość zdobycia doświadczenia praktycznego, podczas minimum 18 miesięcy pracy dla jednej z firm, która z nami współpracuje. Jako Konsultant FDM będziesz pracować jako członek jednego z zespołów naszych klientów nad różnego typu projektami.

Jak można się dostać do programu

Zapraszamy kandydatów ze wszystkich kierunków i uniwersytetów, nie wymagamy żadnego wcześniejszego doświadczenia, a jedynie zainteresowania nauką, a następnie pracą na pełny etat. Rekrutujemy cały czas i dysponujemy terminami rozpoczęcia programu na przestrzeni całego roku, co pozwala na znacznie większą elastyczność w kwestii tego, kiedy możesz rozpocząć swoją karierę.

Jest jednak kilka wymagań, które powinny zostać spełnione przez ubiegających się o miejsce w programie. Jest to przede wszystkim znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2, ponieważ część zajęć, a następnie obowiązków, jest realizowana w języku angielskim. Drugi wymóg, niezależnie czy absolwenci ukończyli studia pierwszego, czy także drugiego stopnia, to ocena 4 lub wyższa na świadectwie końcowym. W przypadku obcokrajowców ocena będzie odpowiednio odnoszona do ich systemu oceniania.

Kandydat powinien być także gotowy na podjęcie pracy w pełnym wymiarze godzin przez 18 miesięcy po szkoleniu. Praca z reguły świadczona jest w modelu hybrydowym, ale może się okazać, że pracodawca wymaga stałej obecności w biurze. Zapraszamy absolwentów z różnych państw, ale w przypadku kandydatów spoza Polski, będziemy wymagać dokumentów takich jak pozwolenie na pracę i pozwolenie na pobyt.

Jakie korzyści daje uczestnictwo w programie

Możesz potraktować program jako okazję to nabycia nowych umiejętności, zdobycia atrakcyjnej pozycji w ramach swojego doświadczenia, możliwość rozpoczęcia pracy w wymarzonej firmie lub sposób na podniesienie swoich zarobków. Na koniec otrzymasz międzynarodowo uznawany certyfikat, który będzie potwierdzeniem twoich umiejętności i będzie Ci towarzyszył przez resztę kariery zawodowej.

Po 18 miesiącach będziesz mógł pójść własną drogą, zaangażować się we współpracę z FDM lub pozostać u pracodawcy, u którego zdobywałeś doświadczenie przez ostatnie miesiące. Kursy są na tyle kompleksowe, a zarazem uniwersalne, że dają punkt wyjścia do zdobycia różnych stanowisk. Więcej o dalszych możliwościach kariery dowiesz się podczas licznych targów pracy, na których jesteśmy obecni lub z naszej strony internetowej, wybierając ścieżkę, która Cię interesuje.

Aplikuj na program FDM DLA ABSOLWENTÓW