Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Project Management Days 2014 – rejestracja od 10 marca

Project Management Days 2014 to już dziewiąta edycja największej ogólnopolskiej konferencji o tematyce zarządzania projektami, organizowanej przez studentów Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Projektami przy współpracy z Katedrą Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14.04-16.04.2014.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na ponad 200 uczestników czekają 3 dni wypełnione warsztatami, które zostaną zwieńczone oficjalnym bankietem. PMDays to jedna z największych tego typu inicjatyw zarówno w środowisku organizacji studenckich jak i branży zarządzania projektami w Polsce. Kierowana jest do studentów oraz absolwentów uczelni ekonomicznych zainteresowanych tematyką zarządzania projektami. Wysoki poziom merytoryczny gwarantuje udział najlepszych specjalistów z dziedziny project managementu.

 

Na cykl warsztatów składają się cztery bloki wykładowe, które będą poruszać następującą tematykę: Podstawy Zarządzania Projektami, Soft Skills, Zarządzanie projektami IT, Narzędzia wspomagające Zarządzanie Projektami.

 

Blok 1 – Podstawy Zarządzania Projektami: Treści wykładów i warsztatów przedstawione w tym bloku skupią się na najważniejszych aspektach związanych z prowadzeniem projektu. Będą okazją do poznania od podstaw pracy Project Managera. Omówione zostaną zarówno zadania i obowiązki, z których musi wywiązać się kierownik projektu, jak i metody pozwalające na właściwe realizowanie i monitorowanie przebiegu projektu.

 

Blok 2 – Soft Skills: Blok drugi to zestawienie kluczowych umiejętności miękkich, jakimi powinien wyróżniać się skuteczny Project Manager. Tematy wykładów i warsztatów zostały skonstruowane tak, aby uwzględnić specyfikę dzisiejszych projektów, które, ze względu na postęp technologiczny, globalizację oraz powszechność informacji, różnią się od tradycyjnych „podręcznikowych” przedsięwzięć.

 

Blok 3 – Zarządzanie projektami IT: Ze względu na swój unikalny charakter projekty IT wymagają specjalnych technik planowania i zarządzania. Wiedza ta jest niezbędna do prawidłowego prowadzenia tego typu projektów i uniknięcia podstawowych błędów zarządzania nimi. Pozwala ona również na optymalizację posiadanych zasobów i osiągania jak najlepszych efektów. Wykłady i warsztaty z tego bloku przybliżą uczestnikom wiedzę, którą mogą poszczycić się najlepsi Project Managerowie.

 

Blok 4 – Narzędzia wspomagające Zarządzanie Projektami: Skuteczne Zarządzanie Projektami wymaga wsparcia poprzez użycie właściwych narzędzi. Dotyczy to zarówno wsparcia technologicznego jak i zastosowania metodyk. Blok ten będzie miał na celu przedstawienie i omówienie poszczególnych narzędzi wykorzystywanych w zarządzaniu, które pomogą sprawniej i bardziej efektywnie zarządzać projektami.

Każdy z uczestników konferencji otrzyma certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę z zakresu zarządzania projektami.

 

Zapisy na konferencję PMDays rozpoczynają się 10.03.2014r. Rejestracji można dokonać na oficjalnej stronie internetowej konferencji – pmdays.pl.

 

Bieżące informacje o PMDays 2014 znajdują się na naszym fanpage’u https://www.facebook.com/ProjectManagementDays

Zapraszamy do polubienia!