Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Projekt Culturiosity

Jesteśmy studentami na Uniwersytecie Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz członkami międzynarodowej organizacji non-profit Enactus, powstałej w Stanach Zjednoczonych. 

Enactus jest to największe na świecie stowarzyszenie łączące świat akademicki ze światem biznesu. Każdego dnia na świecie studenckie zespoły Enactus z pomocą opiekunów naukowych i doradców biznesowych realizują innowacyjne projekty edukacyjne. Kierując się zasadami etyki, tworząc innowacje społeczne i technologiczne, poszukują rozwiązań biznesowych oraz mechanizmów rynkowych, które trwale i skutecznie poprawią jakość życia lokalnych społeczności.

 

Jednym z naszych projektów jest projekt „Culturiosity”, którego celem jest integracja studentów z różnych krajów z lokalną społecznością, a przede wszystkim z osobami młodymi, zmniejszenie nietolerancji ze strony mieszkańców Lublina wobec obcokrajowców oraz zapoznanie uczniów oraz studentów z lubelskich uczelni z innymi kulturami.

 

W ramach projektu w dniach 3-4 kwietnia 2019 roku zorganizowaliśmy kolejną edycję Festiwalu „2 Days Around The World – 2 Dni Dookoła Świata” w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie dla licealistów i studentów. Nasi prelegenci opowiadali o swoich wyprawach i wrażeniach o krajach takich jak np. Włochy, Meksyk czy USA. W związku z zainteresowaniem obcymi kulturami i podróżami, obecnie prowadzimy kanał na portalu Youtube o podobnej tematyce. Można obejrzeć tam wywiad z obcokrajowcami na temat pierwszych wrażeń pobytu w Polsce, relacje z naszego festiwalu, ciekawe restauracje w Lublinie czy porady i wskazówki. Jest on adresowany do studentów, jak i również do wszystkich miłośników podróży. Zależy nam na dotarciu do osób ciekawych świata i otwartych na współpracę z nami. W najbliższym czasie zamierzamy pracować nad aplikacją mobilną, która będzie ułatwiać obcokrajowcom codzienne funkcjonowanie w Lublinie oraz innych miastach w Polsce.

 

Link do kanału:

https://www.youtube.com/channel/UCbd5oDUdlxG0w-EFshF9iYg

Link do najnowszego wywiadu z uczestniczką programu Erasmus Plus: