Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Projekt dziecko”

Polskie Radio prezentuje płytę z muzyką do filmu Adama Dobrzyckiego „Projekt dziecko”.

Film jest przewrotna komedią obyczajowa opowiadającą o małżeństwie, które nie mogąc mieć dziecka decyduje się na zabieg in vitro. Zabawne perypetie związane z poszukiwaniami dawcy stanowią świetną rozrywkę. Autorem muzyki do filmu jest Maciej Zieliński. Bogata oprawa muzyczna zaprezentowana jest w wykonaniu znakomitych muzyków: Krzysztof Herdzin – fortepian, Robert Kuśmierski – akordeon, Wojciech Kowalewski – instrumenty perkusyjne, Marek Napiórkowski – gitara, Andrzej Rękas – puzon, Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa, Royal String Quartet, w składzie:  Izabella Szałaj-Zimak – skrzypce, Elwira Przybyłowska – skrzypce,  Marek Czech – altówka, Michał Pepol – wiolonczela.

W filmie wystąpili:  Zbigniew Zamachowski, Tomasz Karolak, Dominika Ostałowska, Ewa Ziętek, Marcin Sztabiński, Cezary Kosiński, Paweł Królikowski, Michał Koterski, Paweł Burczyk, Grzegorz Stelmaszewski.

Maciej Zieliński, absolwent wydziału kompozycji Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie i Royal Academy of Music w Londynie. Jest kompozytorem muzyki filmowej, teatralnej, piosenek i ilustracji do produkcji telewizyjnych oraz filmów reklamowych. Płyty z muzyką filmową Maćka Zielińskiego uzyskały status złotych i platynowych płyt. Zieliński ma na swoim koncie muzykę do filmów: „Gry uliczne” w reż. Krzysztofa Krauze, „Niemcy” w reż. Zbigniewa Kamińskiego, „Świąteczna przygoda” w reż. Dariusza Zawiślaka, „Nigdy w życiu” w reż. Ryszarda Zatorskiego, „Dlaczego nie!” i „Tylko mnie kochaj” w reż. Ryszarda Zatorskiego a także wieli innych produkcji.

 

Premiera płyty 9 sierpnia.