Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Projekt EuroArab

W dniach 11.12-18.12 2012r. Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków przy współpracy z egipską Shift-Network (Euro-Arab youth initiative) organizują projekt EuroArab „Two Cultures, One Goal- The Way To Democracy". Jest to już druga odsłona projektu EuroArab (o oficjalnym tytule: „Two Cultures, One Goal- The Way To Democracy"), organizowanego w Krakowie przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków przy współpracy z egipską Shift-Network (Euro-Arab youth initiative). W wydarzeniu weźmie udział ponad trzydziestu młodych ludzi z Polski i z Egiptu, którzy pragną zgłębiać swoją wiedzę o świecie i nie boją się stawiać czoła wyzwaniom.

Projekt odbędzie się w dniach 11-18 grudnia br., a jego tematem przewodnim są zmiany społeczne i ustrojowe w Polsce schyłku lat 80. XX wieku oraz we współczesnym Egipcie – rewolucja w krajach arabskich zapoczątkowała bowiem wiele zmian, a społeczeństwo zdaje się być gotowe, by stać się społeczeństwem obywatelskim. Uczestnicy, dzięki licznym warsztatom, dyskusjom i prezentacjom, spróbują więc porównać drogę do demokracji obu krajów, zastanowią się, m.in., czy takie porównania w ogóle są uzasadnione i czy rozwiązania wprowadzone w Polsce mogłyby się sprawdzić także w Egipcie.

Będzie to także doskonała okazja do nawiązania nowych, interesujących znajomości oraz do poznania zupełnie innej kultury- zarówno Polacy, jak i Egipcjanie, zaprezentują obyczaje i tradycje swoich narodów. Ponadto, zagraniczni goście odwiedzą najważniejsze miejsca w Krakowie i okolicach, co pozwoli im na bliższe poznanie naszego kraju.

Dla osób zainteresowanych projektem planowane jest umożliwienie uczestnictwa w niektórych prezentacjach lub warsztatach – o szczegółach można dowiedzieć się poprzez stronę facebook.pl/euroarab2.

Wydarzenie, objęte honorowym patronatem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka, realizowane jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu „Młodzież w działaniu”.