Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Projektor – Twoja wizja działania

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to przestrzeń dla Twojego twórczego działania, miejsce, w którym swoją energię i zainteresowania możesz zamienić na kreatywne projekty edukacyjne.

Jeśli chcesz podzielić się swoją wiedzą i energią z dziećmi i młodzieżą z małych miejscowości – ten Program jest dla Ciebie!

W ostatnim czasie Program przeszedł sporą ewolucję. Po kilku latach działania pod szyldem „Wolontariat studencki”, wielu wspólnych doświadczeniach i przygodach postanowiliśmy podjąć kolejne wyzwanie i zrobić krok na przód. Tym krokiem była zmiana nazwy naszego Programu. Wszyscy byliśmy przyzwyczajeni do nazwy „Wolontariat studencki”, która niestety nie oddawała pełnej wizji Programu – bo wolontariat może być różny, a nasz jest tylko jeden! Dlatego postanowiliśmy poszukać nazwy, która ukaże wyjątkowość Programu i pozwoli mu na dalszy rozwój.

W wyniku wielomiesięcznych prac, opartych na doświadczeniu i uwagach uczestników Programu, została wybrana nowa marka – „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Obecnie możecie być świadkami przemiany Programu, której pierwszym etapem była zmiana logo. Odwiedźcie stronę www.projektor.org.pl, żeby zobaczyć to na własne oczy!

W pracach wspierała nas pani prof. Anna Giza-Poleszczuk z Uniwersytetu Warszawskiego, która pomogła w kreowaniu tożsamości nowej marki, jak również pan Jarosław Koziara, artysta znany m.in. ze współpracy z zespołem Voo-Voo, twórca wizualnej części nowego PROJEKTORA, a także wielu wolontariuszy i koordynatorów Programu.

Choć nazwa jest nowa to mieści się w niej doświadczenie ostatnich lat – to dzięki niemu powstała i na nim jest oparta. Chcemy by wraz z nią Program wkroczył
w kolejne lata pełne sukcesów, przygód i ciekawych projektów.

Zapraszamy też do naszej społeczności ludzi aktywnych! Poznaj nas na www.inspiruj.pl!

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to program Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.