Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

PROJEKTOR – wolontariat studencki

"PROJEKTOR – wolontariat studencki" jest programem Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu z siedzibą w Lublinie. W Olsztynie Program jest koordynowany przez Europejskie Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju PIONIER.

W każdym większym mieście akademickim m.in. w Olsztynie działa Program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Studenci-wolontariusze mogą brać udział w realizacji projektów edukacyjnych, które są realizowane w małych miastach (do 20 tys. mieszkańców) oraz wsiach – gdzie najmłodsi nie mają tak dużej szansy rozwoju swoich pasji i zainteresowań.
Organizujemy 2 typy projektów:
– systematyczne – wolontariusze jadą do szkoły i z tą samą grupą dzieci realizują zajęcia. Są 3 spotkanie i trwają 1.5. Ten typ projektów realizowany jest w trakcie całego roku szkolnego.
– wakacyjne/feryjne – wolontariusze wybierają sobie placówkę w dowolnym miejscu w Polsce i przez 5 dni, codziennie przez 4h prowadzą zajęcia w szkole (coś a la lato w mieście)
Istotną informacją jest to, że wolontariusze mają zwracane koszty dojazdu oraz na realizację każdego projektu przypada 150zł do wydania na materiały potrzebne do prowadzenia zajęć (kredki, mazaki, bloki, słodycze).

Zapraszam do odwiedzenia naszej oficjalnej strony www.projektor.org lub strony ESER PIONIER http://eserpionier.eu/