Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Promise Me This" Emira Kusturicy

25 maja na festiwalu w Cannes odbyła sie premiera najnowszego filmu Kusturicy "Promise me this" (Zavet). Polska premiera jesienią 2007 (Kino Świat)

Dwukrotny zdobywca Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes – Emir Kusturica prezentuje widzom swoje najnowsze dzieło. Reżyser znany z takich obrazów jak: „Underground”, „Czarny kot, biały kot” czy „Życie jest cudem”, które zachwycały ekspresją oraz bałkańską muzyką Gorana Bregovica.
Tym razem opowiada nam historię chłopaka – Cane. Mieszka on razem z dziadkiem i krową Cvetką na odległym wzgórzu. Na łożu śmierci dziadek prosi wnuka o złożenie obietnicy. Poleca mu sprzedać Cvetkę a następnie kupić pewną ikonę oraz dowolną rzecz, której zapragnie. Ostatnie zadanie jakie dostaje wnuk to: znalezienie żony. Wypełnienie tej części obietnicy sprawi chłopcu najwięcej kłopotów. W taki sposób misją Cane staje się odnalezienie prawdziwej miłości. Jednak nie jest to takie proste, czas mija a żony wciąż nie ma. Wtedy na drodze chłopca pojawia się Jasna… Kusturica przyzwyczaił nas do swoich barwnych opowieści o szalonym i ekscentrycznym życiu na Bałkanach. Zwolennicy tego typu narracji i obrazowania nie zawiodą się i tym razem. “Promise Me This” to pełna temperamentu, nieposkromionej bałkańskiej energii i absurdalnego humoru komedia.