Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Przedsiębiorczy studenci

W poniedziałek 21 maja drużyna z Uniwersytetu Gdańskiego po raz 6. z rzędu zwyciężyła na finale Ogólnopolskiego Konkursu SIFE – Studenci dla Przedsiębiorczości, który odbył się w Poznaniu.

W konkursie startowało osiem drużyn z całej Polski. Do ścisłego finału dotarły trzy: Uniwersytet Łódzki, Akademia Ekonomiczna z Wrocławia oraz Uniwersytet Gdański. Zadaniem drużyn było zaprezentowanie przed sędziami (składającymi się z przedstawicieli wielu znanych firm i instytucji) wyników swojej pracy. Przez cały rok członkowie poszczególnych zespołów realizowali projekty mające na celu pomóc wybranym przez siebie grupom docelowym zrozumieć system wolnej gospodarki rynkowej oraz nauczyć je w tej gospodarce sprawnie funkcjonować.
Sztandarowym projektem studentów z Uniwersytetu Gdańskiego był w tym roku projekt o nazwie „Przyszłość w Twoich Rękach”, skierowany do osadzonych w gdańskim areszcie. Inicjatywa miała na celu aktywację zawodową więźniów poprzez cykl szkoleń oraz zachęcenie pracodawców do zatrudniania więźniów już w trakcie odbywania kary. Zespół z Gdańska już po raz 6. pokonał rywali wykazując się profesjonalizmem zarówno w realizowaniu projektów, jak i w sposobie ich prezentowania. Czas wakacji będzie dla nich okresem wytężonej pracy ze względu na dalszy rozwój projektów i poszukiwanie funduszy potrzebnych na wyjazd na światowy finał konkursu SIFE, który odbędzie się w październiku w Nowym Jorku. Tam drużyna walczyć będzie o Mistrzostwo Świata.