Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Przegląd Debiutów Filmowych już 13 stycznia!

13 stycznia rusza „Przegląd Debiutów Filmowych” Studia Munka – cykl projekcji i spotkań z twórcami krótkich metraży ze Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Podczas sześciu styczniowych wieczorów w trzech warszawskich klubokawiarniach zobaczymy czternaście produkcji z programów „30 Minut” oraz „Pierwszy Dokument”. Będzie to również okazja by porozmawiać z ich twórcami. Wszystkie filmy prezentowane podczas przeglądu znalazły się na wydawnictwie Studia Munka-SFP „Polskie Debiuty 2014”.

Znajomi Znajomych, Kicia Kocia, Pawilon Kulturalny – to właśnie te miejsca zostały partnerami „Przeglądu Debiutów Filmowych”. Każde ze spotkań rozpocznie projekcja filmów, następnie odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzą krytyczki filmowe: Anna Serdiukow i Anna Bielak. „Przegląd Debiutów Filmowych” to dla młodych reżyserów okazja do kontaktu z publicznością oraz konfrontacji własnych wizji z odbiorem widowni. Widzowie z kolei mogą zapoznać się z młodym polskim kinem w szerszym niż zazwyczaj wymiarze.

 

Filmy, które będą prezentowane, to niejednokrotnie nagradzane już tytuły. Wśród fabuł znalazły się między innymi „Ojcze masz” Kacpra Lisowskiego (nagrodzony w Clermont-Ferrand i na Krakowskim Festiwalu Filmowym), „Gry” Macieja Marczewskiego (światowa premiera w Palm Springs), „Naturalni” Kristoffera Rusa (Nagroda Specjalna za najlepszy scenariusz na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie), „Mały palec” Tomasza Cichonia (Grand Prix na festiwalu „Lato z Muzami”, Psubrat (Nagroda Główna w konkursie krótkometrażowym w Cottbus). Wśród dokumentów zobaczymy między innymi „Punkt wyjścia” Michała Szcześniaka (najlepszy krótki dokument na „Młodzi i Film”, premiera międzynarodowa na festiwalu DOKLiepzig), który już 22 stycznia rozpocznie walkę o nagrodę na festiwalu w Sundance czy „21 dni” Damiana Kocura (wyróżnienie na „Młodzi i Film”, premiera światowa na AFI Docs w Waszyngtonie).

 

Prezentacja produkcji Studia Munka-SFP została podzielona na dwa bloki dokumentalne i cztery fabularne. „Przegląd Debiutów Filmowych” potrwa trzy tygodnie i obejmie trzy wtorki (13,20,27.01), środę (14.01) oraz dwa czwartki (22,29.01). Start zawsze o godzinie 19:00, wstęp wolny.

 
Program:

13.01(wtorek) – Znajomi Znajomych (Śródmieście, ul. Wilcza 58a)

Mały palec (24’), reż. Tomasz Cichoń
Naturalni (23’), reż. Kristoffer Rus

Pogrzebiny (22’), reż. Wojciech Stupnicki

 

14.01(środa) – Kicia Kocia (Grochów, ul. Garibaldiego 5A)

Psubrat (35’), reż. Maria Zbąska
Na dystans (34’), reż. Maciej Górski
 

20.01 (wtorek) – Znajomi Znajomych (Śródmieście, ul. Wilcza 58a)

Punkt wyjścia (26’), reż. Michał Szcześniak

Siłaczka (16’), reż. Kacper Czubak, Iwona Kaliszewska

 

22.01(czwartek) – Pawilon Kulturalny (Żoliborz, ul. Sady Żoliborskie 4)

Całe mnóstwo miłości (30’), reż. Bartek Kaczmarek

Gry (27’), reż. Maciej Marczewski
 

27.01(wtorek) – Kicia Kocia (Grochów, ul. Garibaldiego 5A)

21 dni (22’), reż. Damian Kocur

Ze wsi Grunwald (21’), reż. Artur Wierzbicki

To tylko marzenia (23’), reż. Jakub Michnikowski

 

29.01(czwartek) – Pawilon Kulturalny (Żoliborz, ul. Sady Żoliborskie 4)

Ojcze masz (33’), reż. Kacper Lisowski

Dom na końcu drogi (25’), reż. Wojciech Kasperski

źródło:

www.sfp.org.pl