Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Przegląd filmów Asian Shorts

Przegląd krótkich form filmowych z Chin, Hongkongu i Tajlandii odbędzie się w krakowskim Kinie Pod Baranami w dniach 6-8 listopada.

Niesłabnące zainteresowanie Dalekim Wschodem i fascynacja takimi reżyserami jak Wong Kar-Wai czy Tsai Ming-Liang, zachęca do dalszych poszukiwań w obszarze kinematografii azjatyckiej.
W trzech programach prezentowane są prace zróżnicowane pod względem tematycznym i formalnym: od klasycznej fabuły po awangardowe eksperymenty, od prac studenckich, po poszukiwania doświadczonych mistrzów, od produkcji nieprofesjonalnych czy niezależnych, aż po produkty komercyjne.
Program I: Współczesna animacja muzyczna z Hongkongu. Opowieść o ratunku przed monotonią otaczającego świata. Energetyzujący rytm muzyki budzi kaskadę barwnych plam, które zaczynają żyć własnym, niepokornym życiem, co nadaje nieco koloru życiu sfrustrowanych mieszkańców szarego świata.
Program II: Hong Kong Independent Short Film & Video Awards to festiwal organizowany przez Hong Kong Arts Centre, jego celem jest promocja niezależnych produkcji filmowych, nowych mediów oraz młodych twórców. Wielu doświadczonych i znanych dziś twórców, swoje pierwsze sukcesy odniosło właśnie na ifva. W programie filmy nagrodzone w 2006 i 2007 roku.
Program III: Mapping the city. Zróżnicowany program prezentujący eksperymentalne formy filmowe ostatniej dekady. Szeroka tematyka tych utworów porusza charakterystyczne dla metropolii problemy, jednak służy tu nie tylko drążeniu tematyki egzystencjalnej, ale także eksplorowaniu i prezentacji samego Hongkongu.
 
BILETY: 10 zł; karnet (3 seanse): 25 zł
Organizatorzy: KINO.LAB i Hong Kong Arts Centre.