Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Przegląd najlepszych lipcowych imprez w polskich górach

Dla tych, którzy lipiec 2009 będą spędzać w polskich górach przygotowaliśmy miniprzewodnik po najlepszych wydarzeniach, które w tym czasie będą odbywać się w Karpatach i Sudetach.

W wyborze tych najciekawszych, a także licznych atrakcji i informacji wakacyjnych pomoże nam interaktywna mapa nowego serwisu wakacyjnego: www.sybil.dziennik.pl
 

Szczyrk, Ustroń, Zakopane.. i Solina 
9 lipca do Szczyrku zapraszamy wszystkich miłośników starej motoryzacji na XXXII Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, w tym IX Eliminację Mistrzostw Polski. Impreza potrwa do 12 lipca. Będzie to kolejna edycja tego jakże elitarnego rajdu samochodów zabytkowych.

W Ustroniu 11 lipca niezła gratka dla miłośników bluesa, folku czyli Muzyczna Podróż przez Style Muzyki Country.

I jeszcze coś dla smakoszy – V nowotarski półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku w Zakopanem Już 12 lipca kiermasz małopolskiej żywności oraz  plebiscyt i konkurs „Małopolski Smak”. Będziemy wybierać najlepsze produkty i producentów. Imprezie towarzyszyć będą koncerty, pokazy, zawody, wspólne gotowanie i liczne atrakcje dla najmłodszych.

A w Solinie 4 i 5 lipca regaty! Puchar Polski Jachtów Kabinowych. Organizatorzy tej imprezy chcieliby zaszczepić w nas miłość (a jakże – zasłużoną) do regat. W Polsce ta dyscyplina sportowa jest ciągle mało znana.

Sudety na kołach i na sportowo
Po pierwsze jedna z bardziej znanych imprez w tym regionie – XXI Zlot Motocykli Ciężkich, w Szklarskiej Porębie (17-19 lipca). Międzynarodowa impreza dla miłośników i właścicieli motocykli, którzy przyjeżdżają do Szklarskiej Poręby nie tylko z Polski, ale również z najdalszych zakątków Europy. W programie min.: koncerty, konkursy i najbardziej spektakularna część imprezy – parada kilku tysięcy motocykli ulicami miasta!! 
Po drugie Mountain Marathon – Śnieżka Run 1602, Karpacz, 18 lipca. Zapraszamy na jeden z najbardziej wyczerpujących biegów górskich Moutain Marathon – trasa biegu liczy 15 km, a  przewyższenia wynoszą 1010m. Startujemy ze Stadionu Miejskiego o godz. 10:00, a na metę dobiegamy na sam szczyt Śnieżki! 

I jeszcze kulturalna ciekawostka z Jeleniej Góry czyli Bestiarium. W Galerii BWA w Jeleniej Górze od 19 czerwca do 18 lipca trwa wystawa rysunków i rzeźb jednego z najsłynniejszych w Polsce ilustratorów literatury dziecięcej. Ekspozycja obejmuje rysunki – ilustracje książkowe i rzeźby. „Rysunki Wilkonia pełnią funkcję komentarza do tekstu, służą za punkt wyjścia do budowania klimatu ilustrowanej opowieści, budzą wyobraźnię i poczucie organizacji przestrzeni.”

 
Mało?
To tylko malutki wycinek górskich atrakcji w lipcu 2009. ZNACZNIE więcej wydarzeń, festiwali, koncertów, a także informacji turystycznych (noclegi, atrakcje, wypożyczalnie, kursy, lokale) znajdziecie na www.sybil.dziennik.pl
 

Zespół www.sybil.pl