Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Przewodnik po świecie w stylu web 2.0

Właśnie ruszył nowy portal podróżniczo-turystyczny Tubylismy.pl. Strona stanowi przewodnik po świecie oparty na wymianie doświadczeń między planującymi wyjazd a osobami, które już były w danym miejscu.

Tubylismy.pl to serwis skierowany do wszystkich miłośników podróżowania, niezależnie od wieku i bagażu już zdobytych doświadczeń. Użytkownicy mogą nie tylko korzystać z jego zasobów, ale i samemu wzbogacać treści na wiele różnych sposobów – poprzez recenzje odwiedzonych miejsc, relacje z podróży, zdjęcia i filmy oraz plany podróży. Istnieje możliwość stworzenia własnej mapy odwiedzonych i wymarzonych miejsc, a także sprawdzenia swojego poziomu wiedzy geograficznej w quizie Travel IQ.
 
Jak mówi Patryk Kubiak jeden z twórców strony „Tubylismy.pl nie jest typową społecznościówką. Mimo, że funkcje społecznościowe są rozbudowane i wykraczają poza standardowe rozwiązania, to stanowią one jedynie dodatek do głównej roli portalu, którą jest możliwość dodawania przez użytkowników recenzji miejsc w różnych kategoriach,
m.in. warto zobaczyć, nocleg, poza utartym szlakiem, lokalne zwyczaje, transport. Wyszliśmy
z założenia, że Polacy coraz więcej podróżują i trend ten będzie się nasilał. Chcemy dostarczać przydatnych informacji osobom planujących wyjazd. Mogą oni skorzystać z doświadczeń i uwag innych podróżników, a po powrocie sami podzielić się wrażeniami. Powstaje w ten sposób przewodnik po świecie zawierający informacje z pierwszej ręki.”
Możliwość dodawania treści przez internautów powoduje, że to właśnie oni mają bezpośredni wpływ na wygląd i zawartość serwisu. Za swoją aktywność na portalu użytkownicy zdobywają punkty, które się sumują i służą przyznawaniu rang, np. Fotografa portalu, Pisarza portalu itd. Osoby, które wykazują się największą aktywnością w wysyłaniu zaproszeń do swoich znajomych, mogą otrzymać zaszczytne miano Ambasadora portalu.
 
Serwis powstał w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Prace nad stroną trwały ponad rok „Chcieliśmy, żeby portal był maksymalnie funkcjonalny, a do tego przyjazny dla użytkowników. Musieliśmy zadbać, by wszystkie elementy strony idealnie ze sobą współdziałały. Paleta możliwości serwisu jest ogromna, a na zarejestrowanych użytkowników czeka wiele gadżetów i niespodzianek. Jednym z nich jest funkcja tworzenia kolorowej mapy odwiedzonych krajów. Ponadto uzupełniając większość pól w profilu, można znaleźć osoby, które chcą jechać w te same miejsca, podczas podróży słuchają tej samej muzyki czy mają te same zainteresowania. Innych nie zdradzę.” – mówi Anna Smolarz koordynator projektu. „Mamy jeszcze wiele pomysłów na rozbudowę strony, będziemy je jednak wprowadzać systematycznie w miarę rozrastania się społeczności serwisu” – dodaje. 
 

Podczas pierwszych 2 tygodni działania strona miała ponad 30 000 odsłon. Tubylismy.pl jest również jednym z najwyżej ocenianych startupów ostatnich miesięcy
(źródło: http://startups.pl/startups,top).