Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Przewodniki z Wydawnictwa Bezdroża na wakacje

Wybrzeże Bałtyku i Bornholm. Travelbook; Serbia. Na skrzyżowaniu kultur oraz Mediolan i alpejskie jeziora. Udane wakacje – do zdobycia w wakacyjnym konkursie Eurostudenta.

Wybrzeże Bałtyku i Bornholm. Travelbook, Magdalena Bażela

Wakacje już niedługo – warto zaplanować je z przewodnikami Travelbook. Dzięki nim nie przegapimy najważniejszych atrakcji, a także ciekawych miejsc poza głównymi szlakami. Są tutaj opisy najciekawszych regionów i miast, a także wiele praktycznych porad, ułatwiających zaplanowanie podróży. Dodatkowo, znajdziemy w przewodnikach z tej serii czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. A wszystko w poręcznym formacie. Polecamy przewodnik Wybrzeże Bałtyku i Bornholm. Travelbook.

 

Serbia. Na skrzyżowaniu kultur, Tomasz Kwoka

Secesyjna Subotica, kosmopolityczny Nowy Sad i muzułmański, górzysty Sandżak – to tylko niektóre z intrygujących serbskich kontrastów. Jeśli dodamy do tego niezwykłe skarby przyrody, liczne zabytki, świadczące o wielokulturowości tego zakątka Europy, bałkańską muzykę, gościnność mieszkańców oraz kuchnię, w której grillowanie zyskało rangę sztuki, okaże się, że do Serbii po prostu jechać trzeba! Informacje w układzie regionalnym, opisy miast i innych atrakcji turystycznych, mapki, ciekawostki i informacje praktyczne i minisłowniczek – to wszystko znajdziecie w przewodniku.

 

Mediolan i alpejskie jeziora. Udane wakacje

Mediolan to drugie co do wielkości miasto Włoch, stolica bogatej Lombardii i centrum światowej mody. To również atrakcyjny cel turystycznych podróży. Monumentalna katedra, fresk Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci i najsłynniejsza opera La Scala – to symbole miasta, które przyciągają tłumy. Blisko stąd także do malowniczych jezior górskich. Jeżeli nie wiecie, jak zaplanować wyjazd w te rejony – sięgnijcie po przewodnik Michelina Mediolan i alpejskie jeziora. Udane wakacje. Znajdziecie tutaj informacje pomocne przy planowaniu wyjazdu, część prezentującą informacje geograficzno-historyczne i kulturowe oraz rozdział proponujący trasy zwiedzania miast, najbliższych okolic i opisujący interesujące miejsca.