Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Przez konkurs studencki do pracy w firmie doradczej – EY startuje z EYe on Tax i EY Financial Challenger dla przyszłych fi

Studenci kierunków biznesowych, ekonomicznych oraz prawniczych po raz kolejny mają szansę na atrakcyjne nagrody. Nawet 30 tys. zł dla zwycięskiej drużyny, iPady, czytniki Amazon Kindle, vouchery na szkolenia, ale przede wszystkim płatne praktyki i po raz pierwszy – oferty pracy w renomowanej firmie doradczej. To wyjątkowa szansa na pracę w EY bez procesu rekrutacji. Wszystkie te nagrody czekają na laureatów konkursów EY Financial Challenger i EYe on Tax, organizowanych przez firmę doradczą EY. Do 21 listopada studenci mogą rejestrować trzy lub czteroosobowe zespoły i wraz z początkiem nowego roku akademickiego rozpocząć kilkuetapową przygodę.

EY od kilkunastu już lat, wraz z początkiem nowego roku akademickiego, zaprasza studentów z całej Polski do wzięcia udziału w konkursach EY Financial Challenger oraz EYe on Tax. Adresowane są odpowiednio do osób zainteresowanych doradztwem transakcyjnym lub podatkowym. To wyjątkowa okazja do sprawdzenia się w pracy konsultanta dużej firmy doradczej w projekcie wartym miliony złotych. Konkursy są bowiem odzwierciedleniem prawdziwych wyzwań, z którymi na co dzień zmagają się doradcy EY.

Co roku w szranki w każdym z konkursów EY staje kilkaset drużyn, co przekłada się na uczestników liczonych w tysiącach. – Do konkursów EY studentów przyciągają oczywiście atrakcyjne nagrody. W tym roku zwycięzcy EY Financial Challengera otrzymają do podziału 30 tys. zł, a laureaci EYe on Tax 24 tys. zł. Jednak to, co rokrocznie podkreślają uczestnicy, to możliwość sprawdzenia swojej akademickiej wiedzy w praktyce. Nasze konkursy dają im do tego doskonałą okazję – podkreśla Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w EY. – W tym roku chcemy zaproponować najlepszym jeszcze więcej. Do tej pory oferowaliśmy im płatne praktyki. W tym roku chcemy ich zatrudnić. To pokazuje, jak dużą wagę przywiązujemy do wszystkich naszych konkursów. To bowiem doskonała okazja do sprawdzenia nie tylko wiedzy i umiejętności uczestników, ale także do wyjątkowego nagrodzenia najlepszych z nich – dodaje Anna Woźniak.

Zaproszenie do świata wielkich transakcji, fuzji i przejęć

Studentom zainteresowanym tematyką corporate finance, w szczególności wycenami przedsiębiorstw, procesami fuzji i przejęć dedykowany jest konkurs EY Financial Challenger. Udział w nim to sprawdzenie się w obszarze Doradztwa Transakcyjnego. To przede wszystkim szansa na zdobycie unikalnej, praktycznej wiedzy oraz na stworzenie sieci kontaktów i relacji z doradcami EY prowadzącymi najciekawsze projekty transakcyjne w Polsce. Dla studentów ostatnich lat to również szansa na płynny start w świat biznesu i finansów, a także mocny punkt w CV. Na zwycięzców czeka 30 tys. zł i warte 2,5 tys. zł vouchery na wybrane szkolenie stacjonarne z oferty EY Academy of Business. Laureaci drugiego miejsca mogą liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł, vouchery szkoleniowe o wartości 2 tys. zł oraz na czytniki Amazon Kindle. Z kolei zdobywcy trzeciego miejsca zostaną nagrodzeni tabletami iPad mini 16 GB oraz elektroniczną prenumeratą dziennika „Rzeczpospolita”. Wszyscy członkowie drużyn, które zajmą trzy pierwsze miejsca mogą ponadto liczyć na płatne praktyki w biurach EY, a najlepsi na pracę.

Konkurs jest trzyetapowy. Pierwsza część to rejestracja trzy- lub czteroosobowego zespołu do 21 listopada i rozwiązanie pierwszego zadania. Drugi etap to analiza finansowa spółki – uczestnicy pracują zespołowo przygotowując wycenę spółki, a następnie prezentują swoją pracę przed ekspertami z Działu Doradztwa Transakcyjnego EY. Konkurs zamyka finał, podczas którego przeprowadzana jest transakcja kupna/sprzedaży spółki. Zespół, który okaże się najlepszy w modelowaniu i negocjacjach – wygrywa całą rywalizację.

Najciekawsze branże, wielkie transakcje, analiza biznesu i rozprawy sądowe

24 tys. zł nagrody głównej, vouchery o wartości 2,5 tys. zł na szkolenia w EY Academy of Business, dostęp do systemu informacji prawnej LEX oraz nagrody książkowe od wydawnictwa Wolters Kluwer i kwartalne elektroniczne dostępy do dziennika „Rzeczpospolita” – wszystko to czeka na zwycięzców konkursy EYe on Tax. Zdobywcy drugiego miejsca mogą liczyć na tablety iPady mini, vouchery szkoleniowe warte 2 tys. zł, dostęp do systemu informacji prawnej LEX oraz nagrody książkowe od wydawnictwa Wolters Kluwer i elektroniczną prenumeratę największego polskiego dziennika ekonomicznego „Rzeczpospolita”. Poza tym laureaci zostają zaproszeni na płatne praktyki. Najlepsi otrzymują oferty pracy. Konkurs dla przyszłych doradców podatkowych jest również trzyetapowy. Do 21 listopada trzeba się zarejestrować i rozwiązać pierwsze zadanie on-line. W internecie odbywa się także drugi etap – podatkowe studium przypadku. Ci, którzy najlepiej sobie z nim poradzą, zapraszani są do finału. W nim czeka symulacja rozprawy sądowej z udziałem sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz doradców podatkowych EY.

Więcej informacji o konkursach na stronach internetowych: www.EYeonTax.pl i www.eyFC.pl

Partnerem konkursów są: EY Academy of Business, Wolters Kluwer (EYe on Tax).

Patroni medialni: Absolvent.pl, Eurostudent.pl, KARIERAwFINANSACH.PL, Magiel, pracuj.pl, Rzeczpospolita, Trend.