Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Przyjazne środowisko pracy

Jeśli szukasz pracy, wybierasz najlepszą ofertę. Niby oczywiste, prawda? W takim razie dlaczego tylu pracowników, niekoniecznie młodych stażem, narzeka na swoją pracę? Dlaczego wybieramy źle?

 

Wybrać dobrze

 

Decyzję o zatrudnieniu podejmujemy w różnych warunkach. Często pod wpływem stresu, w skomplikowanej sytuacji osobistej i finansowej. Szukamy pracy, bo jakoś trzeba żyć, a kiedy już ją znajdziemy, wolimy zacisnąć zęby i przymknąć oko na doskwierające coraz bardziej niedostatki. Boimy się zmian, bo nie mamy pewności, czy zmieniając firmę, nie trafimy na gorsze stanowisko.
Skoro zły wybór może skomplikować życie i sprawić, że na kilka lat pozbawimy się przyjemności z wykonywanej codziennie pracy, jak wybrać dobrze? I na co zwracać uwagę? Czym jest „przyjazne środowisko pracy”? Każdy, kto pracował więcej niż w jednej firmie, ma na ten temat nieco inne zdanie, bo każdy ma inne potrzeby, przyzwyczajenia, preferencje. A jednak można znaleźć jakiś wspólny mianownik, zestaw cech, które łączą dobrych pracodawców i sprawiają, że mają więcej kandydatów do pracy niż konkurencja.

 

Co jest ważne dla pracowników IT?

 

Okazuje się, że chociaż warunki finansowe są często wskazywane jako jeden z głównych czynników decydujących o wyborze pracodawcy, później schodzą na dalszy plan. Większe znaczenie przypisuje się atmosferze i organizacji pracy. Dla branży IT charakterystyczne jest to, że pracownicy bardzo wysoko cenią możliwość ciągłego kształcenia, poznawania nowych technologii, przechodzenia do nowych projektów. Krótko mówiąc, chcą się nieustannie rozwijać i poszukują nowych wyzwań. Nuda, rutyna, monotonia – to one najczęściej zabijają zapał do pracy.

Coraz liczniejsza grupa pracodawców dostrzega zależność między jakością warunków pracy i spełnianiem pozafinansowych oczekiwań pracowników a efektywnością w pracy. Wśród nich znajduje się SolarWinds, amerykańska firma specjalizująca się w dostarczaniu oprogramowania dla firm.

Pracownicy poszukujący pracy w SolarWinds cenią sobie przede wszystkim możliwość rozwoju zawodowego. Tutaj dostają taką szansę, ponieważ firma prowadzi wiele interesujących projektów wykorzystujących nowoczesne technologie. Po zakończeniu pracy przy jednym projekcie można migrować do innego, a to oznacza konieczność uzupełnienia wiedzy, często również uzyskania biegłości w posługiwaniu się nieznanymi dotychczas narzędziami i technologiami.

 

Potrzebne są osoby, które chcą się uczyć

 

Znakiem firmowym SolarWinds jest troska o kształcenie pracowników, stałe i konsekwentne podnoszenie kwalifikacji zatrudnionych, stawianie nowych wyzwań, dopingujących do prac badawczo-rozwojowych nad projektami. SolarWinds poszukuje programistów, kierowników projektów, testerów aplikacji. W odróżnieniu od wielu firm, kładzie szczególny nacisk na zatrudnianie osób, które chcą się uczyć. Biegłość w posługiwaniu się narzędziami programistycznymi i znajomość języków programowania jest ważna, ale podczas rekrutacji ocenia się także potencjał kandydata.

Krakowski oddział SolarWinds znajduje się w biurowcu przy ulicy Puszkarskiej 7j, tuż przy centrum handlowym Bonarka. W okolicy działa wiele firm z sektora IT, ale także duże centra outsourcingowe koncentrujące sią na księgowości. Dojazd jest dość wygodny, na miejscu można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej oraz z prywatnej przychodni lekarskiej.

 

W dobrej atmosferze

 

Gotowość do stałego podnoszenia kwalifikacji, satysfakcja z poszukiwania nowych, niestandardowych rozwiązań dobrze rokuje i stwarza nadzieję, na długą, owocną współpracę. Oczywiście nie oznacza to, że firma nie przywiązuje wagi do innych sposobów motywowania pracowników. Mogą oni liczyć na prywatną opiekę lekarską, solidny pakiet dodatkowych korzyści i jasną ścieżkę awansu zawodowego.

Ogromne znaczenie ma dobra atmosfera w pracy, zgrane i rozsądnie zarządzane zespoły, okazja do współpracy z oddziałami zlokalizowanymi w wielu miejscach na świecie. Takie podejście do pracowników sprawia, że SolarWinds jest przyjaznym miejscem pracy dla wszystkich. Dobrze czują się tam zarówno absolwenci, jak i pracownicy z wieloletnim stażem. Warto wybrać pracę dla firmy, gdzie każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie.