Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Przyjdź na Dzień Wody do Fabryki Trzciny

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody rozpoczną się już 18 marca w Fabryce Trzciny. Charytatywna impreza zorganizowana przez Polską Akcję Humanitarną rozpocznie się pokazem mody z udziałem gwiazd polskiego showbiznesu. Przy tej okazji PAH opowie o kampaniach wodnych realizowanych w Autonomii Palestyńskiej i Sudanie Południowym. Dzień Wody zakończy się koncertem Motion Trio i Reni Jusis.

Dziś 884 milionów ludzi na ziemi pozbawionych jest dostępu do wody spełniającej podstawowe normy czystości. Co siódmy człowiek na świecie cierpi z powodu pragnienia oraz chorób spowodowanych spożyciem skażonej wody. Według WHO, półtora miliona dzieci umiera rocznie z powodu chorób związanych z niedostatkiem wody pitnej.
 
Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, to jedna z okazji by zwrócić uwagę na problemy związane z zasobami słodkiej wody na świecie. Fundusze zbierane przez Polską Akcję Humanitarną od 2004 roku w ramach Kampani Wodnej, wspierają społeczności, których prawo do wody jest łamane.
 
Atrakcją tegorocznej imprezy będzie pokaz mody, będący jednocześnie finałem konkursu Kreatywna Kropla, ogłoszonego przez PAH na początku 2010 roku. W konkursie wzięli udział młodzi, zaangażowani społecznie graficy, których zadaniem było zaprojektowanie koszulki inspirowanej problemem dostępu do wody pitnej.W jury zasiedli m.in. malarz – Piotr Młodożeniec, grafik – Janusz Kaniewski oraz Janina Ochojska – Prezes Fundacji PAH.
 
Wyróżnione w konkursie projekty zostaną zaprezentowane przez znane osobistości polskiego showbiznesu: Ewelinę Flintę, Aleksandrę Szwed, Pascala Brodnickiego, Dominikę Gawędę, Joannę Jabłczyńską, Marikę oraz Zbigniewa Zamachowskiego. Oprawę muzyczną pokazu przygotuje Mamadou Diouf, a całość imprezy poprowadzi Beata Sadowska. Wszystkie gwiazdy wystąpią charytatywnie.
 
W trakcie imprezy publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję obejrzeć relację z pobytu Janiny Ochojskiej i ekipy polskich dziennikarzy na misji w Sudanie Południowym. Publiczności zostanie także zaprezentowany fotoreportaż z misji w Autonomii Palestyńskiej i Sudanie Południowym.
 
Wieczór zakończy się charytatywnym koncertem gwiazd. Na scenie wystąpią Motion Trio i Reni Jusis. Biletem wstępu na imprezę będzie kropelka w cenie 10 zł, a całość zebranej kwoty zasili konto Kampanii Wodnej PAH – www.wodapitna.pl.
 
Na specjalne zaproszenie PAH, w tegorocznych obchodach Dnia Wody wezmą udział przedstawiciele firm społecznie odpowiedzialnych, angażujących się w działania na rzecz znoszenia nierówności w dostępie do bezpiecznych źródeł wody pitnej.
 
Obchody Światowego Dnia Wody pod patronatem PAH odbędą się również w Krakowie i Toruniu.
 
Impreza odbędzie się dzięki wsparciu współpracujących z PAH szkół, a także firm: Meblik, Electrolux Polska, Cisowianka, Gadu-Gadu, KLM/Air France linie lotnicze, Operator Logistyczny Paliw Płynnych, Drukarnia Skorpion, Hotel Felix Start, Bonu Dobra Sycylijskie, Vegavani Catering, Jean Louis David, Smaki Grecji i WGM, PGE.
 
W programie:
 
godz. 17.00            Spotkanie z partnerami biznesowymi (otwarte również dla dziennikarzy)
 
godz. 19.00 Pokaz projektów koszulek wyróżnionych w konkursie Kreatywna Kropla. Koszulki zaprezentują: Ewelina Flinta, Aleksandra Szwed, Pascal Brodnicki, Dominika Gawęda i Joanna Jabłczyńska. Oprawa muzyczna – Mamadou Diouf (od 19 impreza otwarta dla dziennikarzy i szerokiej publiczności)
 
godz. 20.00            Koncert Motion Trio
 

godz. 20.45            Koncert Reni Jusis.