Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Psychologia moje hobby”

„Psychologia moje hobby” to jedna z najchętniej czytanych książek przez tych, którzy poszukują pozycji wprowadzającej w tajniki psychologii.

Autorzy, którzy są doświadczonymi wykładowcami akademickimi, w pasjonujący i życiowy sposób przybliżają czytelnikowi tematykę psychologiczną, łącząc je z codziennymi doświadczeniami każdego z nas. Omawiają takie zagadnienia, jak osobowość, mowa ciała, emocje, relacje z innymi, rozwój człowieka w ciągu życia, problem męskości i kobiecości, a także psychologiczne aspekty uczenia się, myślenia i postrzegania rzeczywistości, czy umiejscowienie człowieka pośród innych zwierząt. Nowe wydanie uzupełnia te tematy o funkcjonowanie mózgu człowieka oraz psychologię zdrowia. Każdy rozdział zawiera ramki informacyjne z przykładami ilustrującymi omawiane zagadnienia oraz ćwiczenia. Całość uzupełnia słowniczek najważniejszych pojęć i bogata literatura przedmiotu opatrzona komentarzami autorów. „Psychologia moje hobby” przeznaczona jest dla studentów pierwszych lat kierunków humanistycznych i nauk społecznych oraz dla osób pragnących w przyszłości studiować psychologię. To dobry początek niekończącej się przygody z psychologią!
Książka jest częścią serii wprowadzającej w podstawy psychologii. Pozostałe tytuły to: „Myśleć jak psycholog”, „Wielkie pytania psychologii”, „Wprowadzenie do psychologii”.

Tytuł: „Psychologia moje hobby”
Wydanie drugie poprawione
Autorzy: Julia C. Berryman, E. M. Ockleford, K. Howells, D. J. Hargreaves, D. J. Wilbur
Przekład: Ewa Zaremba-Popławska, Piotr Bucki
Wydawca:
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2008