Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

PZU

Budynek PZU PARK

Rondo Daszyńskiego 4

00-843 Warszawa

www: https://www.pzu.pl/kariera

www.pzu.pl/studenttalent

e-mail: kariera@pzu.pl

Kim jesteśmy

Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest największą instytucją finansową w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Na jej czele stoi PZU SA, którego tradycje sięgają 1803 roku, kiedy powstało pierwsze na ziemiach polskich towarzystwo ubezpieczeniowe.

 

Od 2010 roku spółka PZU SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie – od debiutu – znajduje się w czołówce najwyżej wycenianych i najbardziej płynnych spółek.

 

Grupa PZU zarządza ok. 300 mld zł aktywów i świadczy usługi dla 22 milionów klientów w pięciu krajach. Według badań spontanicznej znajomości marki, PZU osiąga wynik 88%, a w przypadku badań wspomaganej – 100%, co czyni PZU najbardziej rozpoznawalną marką w Polsce.

 

 

Obszary i kierunki działalności

 

Spółki Grupy PZU są aktywne nie tylko w ubezpieczeniach na życie i majątkowych, ale także w obszarze produktów inwestycyjnych, emerytalnych, ochrony zdrowia i bankowości. Dodatkowo – w ramach partnerstw strategicznych – PZU współpracuje z takimi firmami jak np.: LOT czy Allegro oraz świadczy usługi assistance dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw.

 

Strategiczną ambicją Grupy PZU jest nowe podejście do budowania relacji z klientem, które ma na celu integrację wszystkich obszarów działalności wokół klienta. Dzięki temu możliwe będzie dostarczanie produktów dopasowanych do klienta – w odpowiednim dla niego miejscu i czasie – oraz kompleksowe reagowanie na inne jego potrzeby. Wsparciem tego procesu jest wykorzystanie narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji, big data i rozwiązaniach mobilnych, które przyczynią się do budowy trwałej przewagi technologicznej w zakresie zintegrowanej obsługi klienta.

 

 

 

Programy rozwojowe

PZU Student Talent to program skierowany do środowiska akademickiego, którego celem jest wspieranie rozwoju kompetencji studentów i absolwentów.

 

W ramach tej inicjatywy zapraszamy do udziału w programie płatnych praktyk i staży. Dołączając do nas, zdobędziesz cenne doświadczenie i konkurencyjne wynagrodzenie. Co jeszcze? Ciekawe projekty, współpraca z ekspertami, przyjazna atmosfera, a wszystko to oparte na work-life balance!

 

W ramach organizowanego od wielu lat programu praktyk i staży w PZU studenci i absolwenci uczelni wyższych mogą wziąć udział w płatnych półrocznych stażach lub 3-miesięcznych praktykach letnich. Oferta praktyk jest skierowana do studentów co najmniej II roku studiów oraz absolwentów do roku po ich ukończeniu. Staże z kolei są przeznaczone dla studentów minimum III roku lub absolwentów do dwóch lat po ukończeniu studiów. Zarówno praktyki, jak i staże rozpoczną się w lipcu.

 

W tym roku dostępnych jest ok. 70 różnorodnych merytorycznie ofert praktyk i staży w 15 miastach Polski.  Doświadczenie będzie można zdobyć m.in. w obszarze technologii, wsparcia sprzedaży, obsługi szkód i świadczeń, sprzedaży, aktuariatu, finansów, prawa lub marketingu.

 

 

Oferty pracodawców