Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

PZU jednym z najbardziej pożądanych pracodawców według Antal Polska

PZU został wyróżniony w badaniu „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menadżerów”, przeprowadzonym przez Antal Polska. Ubezpieczyciel zwyciężył w kategorii „Bankowość, ubezpieczenia, instytucje finansowe”.

W badaniu Antal Polska respondenci mają możliwość spontanicznego wskazania firmy, która ich zdaniem zasługuje na miano „Najbardziej pożądanego pracodawcy”. Tegoroczny ranking powstał w oparciu o opinie 3427 profesjonalistów i menedżerów z całego kraju, zebrane w okresie 16 listopada – 30 grudnia 2015. Unikalną cechą badania jest to, że jako preferowane miejsce pracy respondenci mogą wskazać dowolną firmę zamiast wybierać ją spośród zamkniętej listy nominowanych. 

– Pierwsza pozycja w finansowym rankingu to dla nas szczególne wyróżnienie. Marka PZU jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku, ale żeby być postrzeganym jako najbardziej pożądany pracodawca od kilku lat konsekwentnie pracujemy nad zmienianiem PZU w przyjazne miejsce pracy. Kolejne edycje tego typu badań, pokazują nam, że ta konsekwencja przynosi co raz lepsze efekty. Bardzo nas cieszy, że nie po raz pierwszy znajdujemy się w gronie laureatów badania, co więcej z roku na rok nasza pozycja w tym zestawieniu rośnie – mówi Anna Jastrzębska, Dyrektor ds. Zarządzania Rozwojem Pracowników PZU.

Wyniki badania potwierdzają, że najpopularniejszym źródłem informacji o firmie pozostają znajomi pracownicy oraz internet, a przy ocenie pracodawcy profesjonaliści biorą pod uwagę szczególnie styl zarządzania i kulturę organizacji oraz jej wielkość i prestiż. Kolejnym kryterium, ważnym dla badanych, jest innowacyjność firmy. Kolejne miejsca w kategorii „Bankowość, ubezpieczenia, instytucje finansowe” zajęły odpowiednio firmy AXA, Allianz i Bank Zachodni WBK. Pełny raport z badania dostępny jest na stronie organizatora.

Sukces w rankingu „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menadżerów” to kolejne wyróżnienie dla PZU jako pracodawcy za 2015 rok. Wcześniej ubezpieczyciel otrzymał m.in. certyfikat Top Employers, znak jakości „Staże i Praktyki Wysokiej Jakości”, certyfikat „HR Najwyższej Jakości” oraz nagrodę EB Kreator za kampanię #najlepszastrona.

Więcej informacji na stronie: www.pzu.pl