Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

KONKURS Kobiety z obrazów

Wydawnictwo Znak oraz Szafa.pl zapraszają na wyjątkowy konkurs. W nietypowy i kreatywny sposób chcemy przypomnieć o słynnych kobietach, które były inspiracją wielu malarzy.

Organizujemy konkurs, dzięki któremu każda kobieta może stać się muzą z najsłynniejszych obrazów świata. Wystarczy wybrać dowolny obraz-inspirację, odwzorować ubiór, fryzurę, makijaż, pozę i mimikę twarzy oraz zrobić zdjęcie! 

 

 

 

Niezwykłe osobowości, femmes fatales, muzy. Jaką cenę zapłaciły za nieśmiertelność? Historie kobiet z obrazów są zaskakujące i do bólu prawdziwe. Czasem pełne ciepła. Czasem tragiczne. Zawsze fascynujące.   

Frida, Mona Lisa, Dama z gronostajem czy może Dziewczyna z perłą? To między innymi one mogą być inspiracją w tym konkursie.

 

Do wygrania atrakcyjne nagrody, a wśród nich egzemplarze książek “Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów”, kosmetyki do wizażu oraz bony zakupowe do odzieżowych marek.

Konkurs ruszył 3 września na stronie szafa.pl/najpiekniejsze.

 

Zapraszamy do udziału!


 

Często zauważam, że ludzie, którzy na co dzień nie obcują ze sztuką, w muzeach i galeriach czują się onieśmieleni. Warto przekonać się, że i artyści i postacie na obrazach to ludzie z krwi i kości, którzy borykali się z codziennymi problemami – kochali, nienawidzili, bogacili się, bankrutowali, chorowali. Może to pozwoli nam odczarować sztukę, jako dziedzinę dla garstki koneserów. Oczywiście im więcej wiemy o obrazie, tym więcej jesteśmy w stanie na nim dostrzec, zachwycić się. Żeby widzieć, trzeba wiedzieć.

Magdalena Czyńska, autorka książki