Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs Wymyśl grę, zostań autorem Granny rozstrzygnięty!

Już po raz czwarty wydawnictwo Granna zorganizowało ogólnopolski konkurs pod nazwą „Wymyśl grę, zostań autorem GRANNY”.

Finał odbył  się 24 stycznia w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki.

Konkurs był adresowany do kreatywnych osób, które miały pomysł na grę dla dzieci w wieku przedszkolnym.

„Stawialiśmy na oryginalność pracy, ciekawy temat i mechanikę. Granna otrzymuje wiele maili z propozycjami gier od różnych osób.  Forma konkursu wydała nam się najbardziej odpowiednia do wyłonienia prawdziwych perełek, gier najlepszych z najlepszych. Warunkiem koniecznym projektu dostarczonej gry było sprawdzenie jej w praktyce, grając po prostu z dziećmi. Wielu z uczestników przysłało nam zdjęcia ” – powiedziała Bożena Michalska dyrektor ds. promocji w Grannie.

Nagrodą główną w konkursie jest wydanie gry przez Grannę oraz nagroda pieniężna.

Na konkurs nadesłano 37 prac z całej Polski. Każda praca była inna i wyjątkowa. Zostało wybranych 6 prac, które znalazły się w finale. Z tych prac wybrane zostały 3 zwycięskie.

 Dwa równorzędne drugie miejsca zajęły gry: „Łatki”, autorstwa Pani: Anny Kalbarczyk oraz  „Pracowite pszczółki” Pana Krzysztofa Bielaka. Finalistą tej edycji konkursu został Pan Paweł Nowak, za grę  „Batyskaf”.

Podczas Gali konkursu, swoją premierę miała gra „Szukaj, szukaj” autorstwa Pani Justyny Kubiak. Zwyciężyła ona w ubiegłorocznej edycji konkursu. „Szukaj, szukaj” to  gra na spostrzegawczość, która wprowadza dzieci w świat zbiorów i pokazuje im, że każdy element można klasyfikować na  różne sposoby. Celem gry jest jak najszybsze odszukanie obrazka stanowiącego odpowiedź na wybraną w danej rundzie zagadkę:

– Co jest największe?

– Co jest najmniejsze?

– Co nie pasuje do zbioru?

Za prawidłowo udzielone odpowiedzi gracze zdobywają punkty. Kto zgromadzi ich najwięcej, zdobywa tytuł Mistrza Spostrzegawczości!

Po części oficjalnej goście spotkania zostali zaproszeni na projekcję filmu” Powidoki” Andrzeja Wajdy.

Za rok następna edycja konkursu! Już dzisiaj zapraszamy!