Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs żywieniowy dla studentów i absolwentów

Wymyśl inicjatywę promująca zdrowe odżywianie w Twojej okolicy i wygraj staż w Nestle!

Ogólnopolski konkurs żywieniowy Nestlé dla studentów i absolwentów zainteresowanych zdrowym stylem życia jest realizowany w ramach strategii Nestlé Nutrition, Health & Wellness (NHW) popularyzującej prawidłowe żywienie, dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie.

Celem projektu jest wsparcie młodych pasjonatów racjonalnego żywienia w pierwszych krokach ich kariery zawodowej. Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie akcji edukacyjnej promującej zdrowe odżywianie w otoczeniu społecznym uczestników. Za pośrednictwem portalu Facebook pomaga im w tym Natalia Honorata Witalna – wirtualna postać, bohaterka I i II edycji projektu.
Celem konkursu jest również wsparcie uczelni w realizacji ich projektów dydaktycznych. Ta, której studenci uzyskają łącznie najwięcej punktów z ocen prac konkursowych, otrzyma grant naukowy o wartości 15 tys. zł.

Na autorów najlepszych prac czekają:
  • 3 staże w Nestlé
  • udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Fizjologiczne uwarunkowania postępowania dietetycznego” w Rogowie pod opieką Specjalisty ds. Żywienia Nestlé i przedstawienie tam autorskiej prezentacji
  • szkolenie z autoprezentacji, przeprowadzone przez agencję Synertime


Partnerami Projektu są: Eurostudent, Europejskie Forum Studentów AEGEE.

Więcej na  http://www.nestle.pl/pl/nhw/konkurs_nhw