Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Mieszkać przez rok za darmo? Z dom.gratka.pl to możliwe!

Niebawem początek roku akademickiego. Wielu z Was już teraz aktywnie rozgląda się za mieszkaniem. Gdzie szukać i co zrobić żeby mieszkać samemu i w dodatku za darmo?

Gdzie szukać?


Tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego trwa nerwowe poszukiwanie lokum. Najwięcej ofert wynajmu mieszkań jest w serwisach nieruchomościowych takich jak dom.gratka.pl. Można tu znaleźć mieszkanie najbardziej przystosowane do potrzeb. Prócz tradycyjnego zawężenia wyszukiwania do województwa, miasta i dzielnicy istnieje możliwość szukania mieszkania z pomocą mapy. Zaznaczamy na mapie interesujący obszar, np.: w promieniu 1 km od uczelni. W wybranej lokalizacji pojawią się ogłoszenia z nieruchomościami wraz z zaznaczonymi udogodnieniami w sąsiedztwie, tj.: sklepy, kawiarnie i inne obiekty użyteczności publicznej. Baza dom.gratka.pl liczy blisko 100 000 ogłoszeń mieszkań i pokoi do wynajmu, także jest w czym wybierać.


Niedrogo, blisko uczelni i dostęp do Internetu – to najważniejsze warunki, które musi spełniać mieszkanie studenckie. Będzie to miejsce, w którym będziesz spędzać najwięcej swojego czasu. Dlatego tak ważne jest żeby było ono najbardziej dopasowane do codziennego harmonogramu zajęć i stylu życia.

Mieszkać samemu nie płacąc za najem

Brak prywatności, konieczność uczestniczenia w życiu rozrywkowym innych, podporządkowanie regułom życia codziennego z innymi. To tylko niektóre minusy mieszkania studenckiego. Co zrobić gdy, o idealne cztery kąty w rozsądnej cenie trudno – tym bardziej tuż przed rozpoczęciem nauki, a codzienna egzystencja z innymi współlokatorami wydaje się być udręką? Czy istnieje szansa na "normalne" lokum?

Jeżeli masz dość dzielenia mieszkania z innymi, kolejek do łazienki lub częstych imprez, weź udział w konkursie dom.gratka.pl. Główną nagrodą jest 30 000 zł na roczny wynajem mieszkania.

Wystarczy nagrać 15 sekundowy film opowiadający o niewygodach mieszkania ze współlokatorami      i zamieścić go na indywidualnym koncie w serwisie Instagram razem z hashtagami #mieszkałbym i #konkurs. Następnie trzeba dodać film na stronie http://dom.gratka.pl/konkurs/. Konkurs trwa do 9 września.