Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Młode talenty podatkowe wyłonione po raz ósmy

22 maja 2015 r. poznaliśmy zwycięzców VIII edycji konkursu podatkowego Tax’n’You organizowanego przez firmę audytorsko-doradczą KPMG. W podatkowych rozgrywkach najlepiej poradził sobie Marcin Michna, student Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej.

Poprzez udział w Tax’n’You studenci i absolwenci studiów wyższych z całej Polski zainteresowani tematyką podatkową, prawną i rachunkową mieli wyjątkową szansę skonfrontowania wiedzy akademickiej z wymaganiami, jakie rynek stawia obecnie przed nowoczesnym doradcą podatkowym.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy wypełniali ankietę o tematyce podatkowej. Liczyła się tu zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas ich udzielenia. Wyłonieni spośród 327 uczestników laureaci – 24 studentów i ubiegłorocznych absolwentów z najlepszymi wynikami – spotkali się 22 maja na finałowych rozgrywkach, które odbyły się w hotelu Sheraton.

 
Finaliści mieli za zadanie rozwiązać kazus, wykazać się wiedzą z zakresu terminologii podatkowej oraz zaprezentować się podczas panelu dyskusyjnego. Każda z części była oceniana przez Kapitułę pod przewodnictwem prof. dr hab. Hanny Litwińczuk z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W Kapitule zasiedli ponadto: Peter Kay, Szef Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej; Janusz Błaszczuk, Dyrektor Departamentu Podatkowego, Deutsche Bank Polska S.A.; Katarzyna Jędrzejewska, Zastępca Kierownika Działu Podatki, Dziennik Gazeta Prawna; dr Adam Grzebieluch, Wiceprezes Zarządu, Bank Ochrony Środowiska.

Po podliczeniu punktów przyznanych w każdej rundzie konkursu, jury zdecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca Marcinowi Michnie, studentowi prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz finansów i rachunkowości na SGH. Drugie miejsce zajął Piotr Łapiński, student prawa oraz psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Trzecie miejsce zdobył Marcin Bodziony, absolwent prawa na Uniwersytecie Wrocławskim.

 Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali umowę o pracę w KPMG, nagrody finansowe (odpowiednio 5, 3 i 2 tys. zł), iPody Nano oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu.

Pozostali finaliści odbędą płatne praktyki w KPMG oraz otrzymali iPody Shuffle i nagrody rzeczowe od partnerów konkursu.

 Wśród nagród ufundowanych przez partnerów znalazły się m.in.: zegarek od firmy Apart dla zwycięzcy; voucher uprawniający do zwolnienia z opłat związanych z uzyskaniem kwalifikacji ACCA, bezpłatny wpis do bazy Międzynarodowego Programu Praktyk AIESEC Polska, „Słodkie telegramy” od Chocolissimo, możliwość opublikowania artykułu naukowego w publikacji naukowej ELSA Poland, szkolenia MS Excel od Imperium Szkoleniowego, książki wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, voucher o wartości 1000 zł do wykorzystania na dowolny kurs językowy w empik school.

 Organizatorem i patronem merytorycznym konkursu podatkowego Tax’n’You jest firma audytorsko-doradcza KPMG. Patronat honorowy nad VIII edycją konkursu objął Uniwersytet Warszawski oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Patronem konkursu jest ACCA Polska. Partnerzy strategiczni to: Apart, Chocolissimo, empik school, Imperium Szkoleniowe, Wolters Kluwer Polska.

Patronat medialny nad Tax’n’You objęli: Dziennik Gazeta Prawna, forsal.pl, Absolvent.pl, Dlastudenta.pl, Eurostudent.pl, Karierawfinansach.pl, Pracuj.pl, Magazyn Studentów Semestr, Profit Journal. Partnerzy studenccy wydarzenia to AIESEC Polska i ELSA Polska.

 Gratulujemy finalistom doskonałej znajomości zagadnień podatkowych, a laureatom zdobycia miejsca na podium!