Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

PRAKTYCZNY KONKURS

Szukasz poradnika na temat kariery, poszukiwania pracy, technik samorozwoju czy też efektywnego myślenia, planujesz podszkolić język, a może chcesz po prostu poczytać lub pośpiewać? Eurostudent przygotował „pomoce naukowe” – wygraj jedną z nich!!! Wystarczy się zalogować na www.eurostudent.pl i wziąć udział w konkursie. Wygrywa co 10. zgłoszenie – do wyczerpania nagród.

 Jak skutecznie szukać pracy? Poznaj najlepsze strategie, Alicja Jankowska / Samo Sedno

Poszukiwanie nowego zatrudnienia wymaga dobrego zaplanowania. Autorka podpowiada, jak podkreślić swoje atuty i mocne strony podczas szukania nowego zatrudnienia. Dowiesz się od czego, gdzie i jakimi metodami zacząć szukanie pracy, aby przyniosło oczekiwany efekt. Dzięki zamieszczonym w książce ćwiczeniom poznasz swój typ osobowości zawodowej. Zrozumiesz, jaką rolę odgrywają perfekcyjnie przygotowane dokumenty aplikacyjne i o czym powinieneś pamiętać przed rozmową kwalifikacyjną. Dzięki praktycznym wskazówkom i wykorzystaniu sprawdzonych technik, m.in. wizualizacji i mind mappingu, sprecyzujesz swoje wymagania i dostaniesz wymarzoną pracę. Odkryj skuteczne metody poszukiwania nowej pracy!

 
 

Skuteczne CV i list motywacyjny. Wzory dokumentów i komentarze ekspertów! Ewa Godlewska/ Samo Sedno

Podczas rekrutacji masz tylko chwilę, aby zainteresować swoją kandydaturą przyszłego szefa. Ten poradnik pokaże, jak sprawić, by Twoje CV znalazło się wśród tych przeczytanych i by to właśnie Ciebie zaproszono na rozmowę. Poznasz 11 podstawowych elementów niezbędnych do zbudowania idealnego życiorysu, a zamieszczone w książce ćwiczenia pomogą Ci odkryć własne atuty oraz zwiększyć szansę na zdobycie pracy. Z poradnika dowiesz się, jak napisać CV w układzie chronologicznym, celowym czy funkcjonalnym oraz jak możesz się wyróżnić, dzięki przygotowaniu niestandardowych dokumentów aplikacyjnych. To niezbędna książka podczas szukania pracy.

 
 

Eduardo Mendoza Walka kotów, Znak Literanova

Walka kotów to najwybitniejsza powieść uwielbianego na całym świecie hiszpańskiego pisarza Eduardo Mendozy; książka, za którą pisarz został wyróżniony prestiżową nagrodą Premio Planeta. Znajdziemy w niej elementy wielkiej historii, połączonej z intrygującą fabułą, opierającą się na tajemnicy pewnego obrazu. Do Madrytu na prośbę pewnego arystokraty przyjeżdża znawca historii sztuki Anthony Whitelands. Szczycący się nienagannymi manierami Anglik ma za zadanie wycenić jeden z obrazów znajdujących się w kolekcji nobliwej rodziny. Nieoczekiwanie odkrywa, że ukrywane w piwnicy dzieło to nieznany akt Velazqueza… Szybko okazuje się, że obraz kryje niejedną tajemnicę. Idealna na jesienne dni.  

 
 

 Przetrwać wszystko. Les Stroud, Pascal

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów survivalu. Les Stroud doskonale wie, jak przeżyć w najdzikszych i najtrudniejszych warunkach na Ziemi – od spalonych słońcem piasków Kalahari, po pełną węży amazońską dżunglę. Ten poradnik to poparte jego wiedzą i doświadczeniem spojrzenie na prawdziwy świat survivalu. Stroud opisuje niezbędne umiejętności i taktyki, które pomogą ci przetrwać nawet w najbardziej niegościnnych zakątkach świata. Poznaj survival od podstaw. Przekonaj się, że odpowiednie zaplanowanie wyprawy i przygotowania mogą ocalić ci życie.

 
 

 Myśleć efektywnie czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele, dr Art Markman, Samo Sedno

Poradnik poświęcony jest zagadnieniu myślenia efektywnego (smart thinking). To osobista instrukcja obsługi twojego umysłu, dzięki której dowiesz się, jak skuteczniej zapamiętywać informacje, uczyć się oraz wykorzystywać wiedzę do własnych potrzeb. Dowiesz się m.in. jak zastosować mechanizm pętli fonologicznej do zapamiętywania nowych faktów, co to jest iluzja głębi wyjaśniającej, na czym polega „efekt orzeszków ziemnych”, gdy poznajesz nową osobę, a także jakie są sposoby kształtowania mądrych nawyków, pozwalających zdobywać wysokiej jakości wiedzę. Więcej na: www.samosedno.com.pl.

 
 

 Techniki samorozwoju, Natalia i Krzysztof Minge, Samo Sedno

Wiesz, że wyniki pracy i nauki tylko w pewnym stopniu zależą od inteligencji? Sięgając po ten poradnik, zyskasz wiedzę o tym, jak stale rozwijać i w pełni wykorzystywać swój potencjał. Dowiesz się, jak polepszyć koncentrację i nie zanudzać mózgu podczas maratonów nauki, dzięki czemu zwiększysz efektywność swojej pracy przed sesją. Poznasz metody szybkiego czytania, np. skanowanie slalomowe lub po przekątnej. Odkryjesz 16 skutecznych technik uczenia się, np. rzymski pokój czy akronimy. Dowiesz się, jak skutecznie tworzyć mapy myśli i poznasz techniki wspierające kreatywność.

 
 

 Hiszpański – Fiszki – 1000 najważniejszych słów i zdań, Edgard

Hiszpański fiszki 1000 najważniejszych słów wraz z przykładowymi zdaniami, to wyjątkowy zestaw, który tworzą: ponad 1000 ponumerowanych fiszek, płyta CD-ROM z nagraniami MP3 i programem oraz praktyczne pudełko z kolorowymi przegródkami. Dzięki takiemu zestawowi szybko i skutecznie można nauczyć się najczęściej używanych w języku hiszpańskim słówek. Opanowanie tego unikalnego zestawu umożliwia swobodną komunikację na poziomie podstawowym oraz czytanie ze zrozumieniem większości tekstów w języku hiszpańskim. Fiszki zostały podzielone na 40 praktycznych grup tematycznych, aby ułatwić zapamiętanie materiału metodą skojarzeń. To skuteczny sposób na naukę języka.

 

 Karaoke Radio ESKA vol.2 Hity na Czasie, Techland

Jak rozkręcić studencką imprezę – może przy karaoke Radia ESKA z rewelacyjnymi i najpopularniejszymi hitami prosto z anteny Radia Eska. Karaoke Radio ESKA vol.2 zawiera 40 największych hitów czołowych polskich oraz zagranicznych gwiazd, takich jak: Enej, Jula, Amy Winehouse, Adele, czy Katy Perry. Śpiewaj i zdobywaj punkty za prawidłowo zaśpiewane frazy. Nie będziesz się nudził, mając do dyspozycji 3 stopnie trudności dla początkujących i zaawansowanych. Idealne na studencką domówkę.