Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rusza konkurs ClimateLaunchpad 2017

Szukamy najlepszych projektów z branży ochrony środowiska!

Ruszył nabór do największego międzynarodowego konkursu dla projektów z branży ochrony środowiska, klimatu oraz zrównoważonego rozwoju. Na przedsiębiorców z najciekawszymi pomysłami czekają nagrody, a także udział w finale, który odbędzie się na Cyprze. Zgłoś swój projekt już dziś!

Do 14 maja 2017 roku Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. czeka na zgłoszenia do konkursu ClimateLaunchpad 2017. Uczestnicy, których pomysły wykażą się potencjałem ekonomicznym, wiedzą i doświadczeniem oraz wpływem przedsięwzięcia na środowisko zostaną zaproszone do dalszego etapu konkursu. Ten możemy podzielić na trzy części, ale o nich za chwilę. Zobaczcie najpierw, kto może zgłosić się do udziału w ClimateLaunchpad 2017.

Do programu organizator zaprasza zarówno osoby fizyczne, studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych z całej Polski, ale także małych i średnich przedsiębiorców (firmy z sektora MŚP nie mogą działać na rynku dłużej niż 12 miesięcy). Konkurs prowadzony jest w 34 państwach świata. Organizatorem polskiej edycji jest Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., a jej głównym sponsorem jest firma DOZAMEL Sp. z o.o. – Zarządca Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

ClimateLaunchpad 2017 podzielony jest na trzy etapy:

1. Boot camp + coaching

Każdy z uczestników zaproszonych do programu podczas tego etapu przejdzie dwudniowe szkolenie prowadzone przez certyfikowanego trenera z Hiszpanii. Podczas boot campu przedstawiciele projektów dowiedzą się więcej na temat metodologii akcelerowanych projektów, zasad konkursu oraz systemu pracy nad pomysłami.

Szkolenie odbędzie się 27-28 maja we Wrocławiu, w AIP na Politechnice Wrocławskiej.

2. Finał krajowy

19 sierpnia 2017 roku, komisja wyłoni spośród zgłoszeń trzy najciekawsze projekty, które będą reprezentować nasz kraj podczas międzynarodowego finału. Zwycięzcy polskiej edycji programu otrzymają:

·         Vouchery na loty dla laureatów na europejski finał (Cypr) ufundowane przez DOZAMEL Sp. z o.o. o łącznej wartości 4 500 zł;

·         Szkolenia ufundowane przez EY Academy of Business o wartości 2 000 zł;

·         Profesjonalną kampanię promocyjno-reklamową w mediach społecznościowych o wartości 3 000 zł;

·         Profesjonalne opracowanie graficzne prezentacji uczestników finału europejskiego – ufundowane przez studio komunikacji wizualnej trzypunkty sp. z o.o. o łącznej wartości 4 000 zł;

·         Doradztwo dotyczące autoprezentacji w języku angielskim ufundowane przez WeDo Academy o łącznej wartości 2 000 zł.

3. Finał światowy

Finał konkursu ClimateLaunchpad 2017 odbędzie się w terminie 17-18.10.2017 w Limassol (Cypr). Podczas ostatniego etapu konkursu udział wezmą projekty wyłonione podczas krajowych edycji z 34 państw świata. Przedsiębiorcy przedstawią swój pomysł komisji konkursowej, która wyłoni trzech zwycięzców.

Nagrodami głównymi w konkursie są:

1. Czek na 10 tys. €

2. Czek na 5 tys. €

3. Czek na 2,5 tys. €

Oprócz konkursu na najlepszy projekt z branży ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu, podczas tegorocznej edycji ClimateLaunchpad 2017 odbędą się oddzielne konkursy z branż:

·         Decision Metrics & Finance;

·         Sustainable Land Use;

·         Sustainable Production Systems;

·         Urban Transitions;

·         Carbon Negative.

Udział w konkursie jest bezpłatny a nagrody cenne, dlatego zachęcamy wszystkich czytelników do udziału w ClimateLaunchpad 2017. Pamiętajcie, że organizatorzy konkursu czekają na Wasze zgłoszenia do 14 maja 2017 roku. Więcej na temat konkursu dowiecie się z tej strony.